Naše škola

předchozí   Červen 2020   další

Hudlická škola

Škola se nachází zhruba uprostřed obce, nad kostelem u silnice. V současné době základní školu tvoří dvě školní budovy, starší z roku 1824 a novější z roku 1904. Škola má zatím jen 1. stupeň, každý ročník samostatně. Aktuálně ve škole probíhá rekonstrukce za účelem rozšíření kapacity školy o druhý stupeň. V letošním roce 2019/2020 školu navštěvuje  71 žáků ( Hudlice, Otročiněves, Nový Jáchymov, Trubská, Nižbor).

Ve škole máme pět kmenových tříd, počítačovou učebnu, keramickou dílnu a jídelnu na výdej svačin. Každá třída je vybavena výškově nastavitelnými lavicemi a židlemi a novým školním nábytkem.Všechny třídy jsou poměrně prostorné. Ve třídách jsou nainstalovány dataprojektory, ve dvou učebnách je interaktivní tabule. Z důvodu rekonstrukce školy je ve staré budově dočasně omezen provoz. Pro potřeby školy nyní funguje pouze popočítačová učebna a jídelna na výdej svačin.

Od školního roku 2011/2012 se žáci všech pěti ročníků učí podle vlastního školního vzdělávacího programu Brána jazyka.

V odpoledních hodinách žáci mohou navštěvovat některý z kroužků, které při škole pracují -  sportovní kroužek, dramatický kroužek, sborový zpěv a kroužek taneční. Tyto kroužky vedou paní učitelky. Keramický kroužek v tomto školním roce dočasně přerušil svoji činnost. Konverzaci v Aj pro žáky vede rodilý mluvčí.

Ve škole je jídelna, ve které se vydávají pouze svačiny. Na obědy žáci docházejí do nedaleké mateřské školy, kde se nachází školní jídelna.
Škola nemá vlastní tělocvičnu. Na tělesnou výchovu žáci docházejí do místní sokolovny (v těsné blízkosti školy) nebo využívají obecní sportovní plochu pod školou. MŠ není součástí základní školy.

Školní družina

Součástí základní školy je školní družina, která má kapacitu 55 dětí. Ve školní družině jsou žáci ze všech pěti ročníků, těch starších je méně. Školní družina má dvě oddělení a ranní družinu.V současné době jsou obě oddělení družiny z důvodu rekonstrukce školy přestěhována do nové budovy.

Ranní školní družina je v provozu od 6,30 - 7,30 hodin.

Odpolední školní družina je v provozu od 11,25 - 16,30 hodin.

Školská rada

Na škole pracuje 6členná Školská rada. Schází se podle potřeby a vyjadřuje se k některým dokumentům školy.

Ve školním roce 2019/2020 a 2020/2021 se škola účastní projektu Šablony pro ZŠ Hudlice II.