Naše škola

předchozí   Duben 2019   další

Hudlická škola

Škola se nachází zhruba uprostřed obce, nad kostelem u silnice.V současné době základní školu tvoří dvě školní budovy, starší z roku 1824 a novější z roku 1904. Škola má jen 1. stupeň, každý ročník samostatně.V letošním roce 2017/2018 školu navštěvuje  66 žáků ( Hudlice, Otročiněves, Nový Jáchymov).

Ve škole máme pět kmenových tříd, počítačovou učebnu, keramickou dílnu a jídelnu na výdej svačin. Každá třída je vybavena výškově nastavitelnými lavicemi a židlemi a novým školním nábytkem.Všechny třídy jsou poměrně prostorné. Ve třídách jsou nainstalovány dataprojektory, ve dvou učebnách je interaktivní tabule.

Od školního roku 2011/2012 se žáci všech pěti ročníků učí podle vlastního školního vzdělávacího programu Brána jazyka, který si můžete prohlédnout ve škole.

V odpoledních hodinách žáci mohou navštěvovat některý z kroužků, které při škole pracují -  sportovní kroužek, keramiku, dramatický kroužek, sborový zpěv.Tyto kroužky vedou paní učitelky.
Ve škole je jídelna, ve které se vydávají pouze svačiny. Na obědy žáci docházejí do nedaleké mateřské školy, kde se nachází školní jídelna.

Škola nemá vlastní tělocvičnu. Na tělesnou výchovu žáci docházejí do místní sokolovny (v těsné blízkosti školy) nebo využívají obecní sportovní plochu pod školou. MŠ není součástí základní školy.

Školní družina

Součástí základní školy je školní družina, která má kapacitu 50 dětí. Nachází se ve staré školní budově, která byla postavena v roce 1824. V současné době je v této budově v přízemí zařízená keramická dílna, počítačová učebna a jídelna na výdej svačin. V patře je místnost pro školní družinu a jedna učebna, kterou v odpoledních hodinách využívá druhé oddělení školní družiny. Děti, které chodí do školní družiny tráví hodně času venku na školním dvorku, kde mají pískoviště a odpočinkový prostor s lavičkami. Využívají také nedalekou sportovní plochu.
Ve školní družině jsou žáci ze všech pěti ročníků, těch starších je méně. Školní družina má dvě oddělení a ranní družinu.

Ranní školní družina je v provozu od 6,30 - 7,30 hodin.

Odpolední školní družina je v provozu od 11,25 - 16,30 hodin.

Školská rada

Na škole pracuje 6členná Školská rada. Schází se podle potřeby a vyjadřuje se k některým dokumentům školy.

Ve školním roce 2017/2018 a 2018/2019 se škola účastní projektu Šablony pro ZŠ Hudlice.