předchozí   Srpen 2019   další

Základní údaje o MŠ

Základní údaje

Mateřská škola Hudlice je předškolní zařízení pavilónového typu. Je vybudována uprostřed obce na bývalé návsi pod nepřehlédnutelnou dominantou kostela svatého Tomáše pocházejícího z devatenáctého století. Naproti škole se rozprostírá areál památníku Josefa Jungmanna, našeho rodáka – národního buditele, který se významnou měrou zasloužil o zachování a novodobou podobu českého jazyka.

Mateřská škola byla uvedena do provozu v září roku 1985, kdy byla dokončena po čtyřech letech stavby v rámci tehdejší Akce Z. Stavbu tvoří dvě budovy spojené propojovací chodbou.

V roce 2008 prošla škola rozsáhlou rekonstrukcí, na kterou dostala obec Hudlice mimořádnou účelovou státní dotaci. Práce probíhaly ve dvou etapách.

V první byla kompletně zrekonstruována hospodářská budova včetně kuchynského vybavení, byla provedena oprava střechy s možností vestavby podkrovních místností a zřízena plynová kotelna.

Ve druhé etapě v roce 2009, byla opravena střecha, provedena výměna oken a zateplení fasády v pavilónu mateřské školy, nad hospodářským pavilonem byly vestavěny podkrovní místnosti.

Ve školním pavilonu jsou umístěny dvě třídy mateřské školy, každá v samostatném podlaží. V suterénu se nachází obřadní síň obce. Celková kapacita mateřské školy je 60 dětí.

V hospodářské pavilonu se nachází jídelna pro potřeby mateřské a základní školy a školní kuchyně. V současné době se zde vyvařuje i pro strávníky z řad občanů. Kapacita kuchyně je 200 strávníků.

Kolem obou budov se rozkládá pozemek patřící k mateřské škole. Západní část využívána není, na východní straně je zřízena školní zahrada, která slouží po celý rok k pobytu dětí venku. Je osázena dřevinami, vybavena dvěma pískovišti, hřištěm, houpačkami, skluzavkami, domečky, kolotočem a dalšími průlezkami pro hry dětí.