předchozí   Červen 2019   další

Den v mateřské škole

Den v naší mateřské škole probíhá takto:

Od 6,30 do 7,00 hodin se děti scházejí v první třídě, potom jsou rozdělené do dvou tříd. Po příchodu do školy mají děti možnost volby činnosti podle svého zájmu.

V 8,30 hodin je podávána dopolední svačina, děti spolupracují při stolování podle svých schopností. Následuje zpravidla řízená činnost, volné činnosti, pobyt dětí venku.

V 11,30 hodin je připraven oběd. Po něm následuje odpočinek dětí na lehátkách. V této době probíhají některé zájmové činnosti zejména se staršími dětmi, které nemají potřebu spánku.

V 14,30 hodin mají děti odpolední svačinu, podle zájmu dětí následuje krátká společná hra nebo jiná řízená činnost .

Od 15,00 do 16,00 hodin jsou děti spojené ve druhé třídě a probíhají volné hry dětí až do jejich odchodu domů.

V režimu dne je pevně zakotvena doba podávání jídla a odpočinku dětí, ostatní režimové momenty jsou pružné a učitelky je přizpůsobují momentální situaci a potřebám dětí.

Prostory tříd a jejich vybavení umožňují dětem zapojit se do různých činností podle svého zájmu – mohou volit aktivity rušnější (pohybové), hru v menších skupinkách nebo si zvolí klidnější činnosti podle svého zájmu.

Učitelky působí na děti citlivě a respektují jejich možnosti, schopnosti a potřeby. Řízené činnosti jsou vedeny interaktivně, převážně hravou formou.

Se svými kamarády z druhé třídy se děti setkávají při společných hrách na zahradě MŠ.