předchozí   Březen 2020   další

Nejčastější otázky k přijetí do MŠ

Mám se sebou přivést k zápisu i dítě?

Ano, podívá se do prostředí, které bude navštěvovat, společně se potěšíte z nově nabyté zkušenosti a paní učitelka uvidí, kdo ji bude v září zlobit:-)

Co všechno potřebuji k zápisu?

K zápisu si připravte svůj občanský průkaz, pilní rodiče i rodný list dítěte, datum, kdy Vám končí, případně skončila mateřská dovolená (pobírání rodičovského příspěvku) a dobrou náladu.

V době zápisu jsme na dovolené, co máme dělat?

Co nejdříve, nejlépe před termínem zápisu kontaktujte vedoucí učitelku a domluvte si s ní náhradní, individuální termín.

Jaké jsou šance na přijetí?

Tato otázka nelze před zápisem zodpovědět. Pokud jsou Vaše důvody pro nástup do MŠ opravdu nezbytné (sociální situace, rodič samoživitel, nástup do zaměstnání), oznamte je učitelce a zavolejte si nejdříve týden po odevzdání přihlášek. Do měsíce potom dostanete písemné vyjádření, zda je dítě přijaté k předškolnímu vzdělávání.

Nestihli jsme termín zápisu, co máme dělat?
Telefonicky nebo e-mailem se spojte s vedoucí učitelkou a pokud je v mateřské škole stále volné místo, domluvte si individuální termín návštěvy. Dostanete veškeré informace jako při řádném zápisu a vyzvednete si potřebné dokumenty.

Nepřijali nás z kapacitních důvodů v mateřské škole, kterou jsme si zvolili, máme to zkusit jinde?
Pokud splňujete podmínky pro přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání v Praze 12, můžete se pokusit o umístění dítěte v jiné MŠ, která má ještě volné místo. Postup je stejný jako u předchozí otázky.

Musíme si vyzvednout nový evidenční list?
Evidenční list při nepřijetí nebo přestupu z jiné školy je přenosný a nemusíte znovu platit potvrzení
od lékaře.

Má předškolák přednost při přijetí do MŠ?
Ano, předškoláci (děti, které dosáhnou ve šk. roce 6ti let) mají při přijetí do mateřské školy přednost.

Jaká je kapacita Vaší MŠ?
Naše mateřská škola využívá čtyř oddělení s celkovou kapacitou 112 žáků.