Naše škola

předchozí   Říjen 2019   další

V pátek 18. 10. 2019 odpoledne nebude sportovní kroužek.

1.3.2019

NOVÉ KNIHY PRO DĚTI V HUDLICKÉ KNIHOVNĚ

Vážení rodiče,

máte-li zájem o rozšíření nabídky knih pro děti v knihovně v Hudlicích, pošlete v týdnu od 4. - 8.3. třídním učitelům názvy knih, které byste tam rádi našli. Aktualizace naší knihovny by mohla přitáhnout děti ke knize. Vybereme společně s knihovnicí tituly dle vašich preferencí.
Těšíme se v průběhu týdne na vaše tipy a děkujeme vám.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Děkujeme všem dětem a rodičům za sázení ovocných stromků.
Byla to hezká akce s hojnou účastí.
S nápadem sázet stromky přišel Svaz zahrádkářů, Martin Kodet oslovil naši školu. Tato činnost se nám hodila do školního tématu: „Každý může pomoci tam, kam dosáhne." Svaz zahrádkářů přišel i s nápadem, aby např. děti vyrobily budky, hmyzí hotely... Budeme vás o další činnosti informovat.
Cedulky ke stromům mohou být dvojí. 1. Zalaminovaný papír s nápisem - vyrobí pro vás škola.
2. Dřevěná cedulka se jmény a dalším krátkým textem - vaše „moudro", poděkování, přání, cokoli. Cenu zjišťujeme, dáme vědět, výroba cedulky jde na vaše náklady.

GAMBIE 2018
POMÁHÁME DĚTEM V AFRICE.
POSLALI JSME DĚTEM
PROPISOVAČKY,
ABY MĚLY ČÍM PSÁT,
KOLA,
ABY SE DOSTALY DO VZDÁLENÝCH ŠKOl.

Krásné poděkování od dětí a ředitelky Mandarini školy v Gambii.

Děti zpívaly v anglickém jazyce: „Děkujeme vám za dar, děkujeme, Česká republiko, děkujeme za pera."
Poslali nám fotografie ze školy, kde děti drží pera v ruce, poslali rukou napsaný dopis s poděkováním.

Fotografie jsou vystavené na nástěnce ve škole a na veřejné nástěnce před školou. Video i fotografie se objeví na stránkách školy.

Kola byla v pořádku doručena do Gambie, avšak ne do školy, kterou jsem navštívila, protože tato škola nemá s MŠMT smlouvu. Lidé z charitativní organizace Kola pro Afriku byli tak laskaví, že propisovačky dovezli do úplně jiné oblasti, než ve které působí. Bylo to organizačně poměrně složité, vyjádřila jsem jim za jejich úsilí naše poděkování.
Naše děti mají radost a chtějí opět dál pomáhat, kde je třeba.
Dík patří rodičům a dětem ze ZŠ Hudlice, MŠ Hudlice, MŠ Králův Dvůr - všichni se podíleli na sbírce 2 100 propisovaček.
Díky za kola patří občanům z Hudlic, Otročína, Jáchymova a dalších, kteří přivezli celkem 80 kol.
Mgr. Šárka Oličová Bohinová

Školní rok 2018/2019

Organizace školního roku:

1. Pololetí začíná v pondělí 3. 9. 2018 - končí ve čtvrtek 31.1. 2019
2. Pololetí začíná v pondělí 4. 2. 2019 - končí v pátek 28. 6. 2019

Školní budova je otevřena v 7.25 h. Žáci používají zadní vchod. Až do 7.30 h jsou všichni v šatně, teprve potom mohou odcházet do tříd. Vyučování začíná v 7.45 h.

Ranní družina funguje denně od 6.30 h do 7.30 h. Poslední příchod je možný v 7.20 h.