Naše škola

předchozí   Květen 2019   další

Vážení rodiče,

v sobotu 25. 5. se uskuteční další tematické setkání s rodiči. Tentokrát bude místem setkání  v době od 10,00 do 12,00 v hernička Hudlísek café - solná jeskyně  v Berouně (Na Příkopě 74/7).

Český den proti rakovině

V rámci veřejné sbírky Ligy proti rakovině Praha bylo ve středu 15. 5. vybráno 1906,- Kč. Děkujeme každému, kdo zakoupením žluté kytičky tuto tradiční sbírku podpořil.

Michaela Holá

DRAMATICKÝ  KROUŽEK

V úterý 7.5., 14.5., 21.5. odpadá dramatický kroužek ( nepřítomnost paní učitelky V. Humlové).

PEDAGOGICKÁ  INTERVENCE

V pátek 10.5., 17.5., 24.5. odpadá pedagogická intervence ( nepřítomnost paní učitelky V. Humlové).

1.3.2019

NOVÉ KNIHY PRO DĚTI V HUDLICKÉ KNIHOVNĚ

Vážení rodiče,

máte-li zájem o rozšíření nabídky knih pro děti v knihovně v Hudlicích, pošlete v týdnu od 4. - 8.3. třídním učitelům názvy knih, které byste tam rádi našli. Aktualizace naší knihovny by mohla přitáhnout děti ke knize. Vybereme společně s knihovnicí tituly dle vašich preferencí.
Těšíme se v průběhu týdne na vaše tipy a děkujeme vám.

1.3.2019

Soutěž pro všechny děti a rodiče

Vážení rodiče, rádi bychom vás požádali o spolupráci na této soutěži.

Napište nám váš oblíbený citát, přísloví, zkrátka „moudro", které rádi používáte, nebo které si najdete a máte pocit, že stojí za to jej zveřejnit.
Není důležité, zda je známé či neznámé.
Nejzajímavější budou vybrána a zvěčněna na dřevěných deskách Myšlenkové zahrádky u rozhledny Máminky.
Lístečky pošlete do školy do středy 6.3.2019.

Děkujeme, že se účastníte a tím vedeme společně děti k zájmu o naše nejbližší okolí.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Děkujeme všem dětem a rodičům za sázení ovocných stromků.
Byla to hezká akce s hojnou účastí.
S nápadem sázet stromky přišel Svaz zahrádkářů, Martin Kodet oslovil naši školu. Tato činnost se nám hodila do školního tématu: „Každý může pomoci tam, kam dosáhne." Svaz zahrádkářů přišel i s nápadem, aby např. děti vyrobily budky, hmyzí hotely... Budeme vás o další činnosti informovat.
Cedulky ke stromům mohou být dvojí. 1. Zalaminovaný papír s nápisem - vyrobí pro vás škola.
2. Dřevěná cedulka se jmény a dalším krátkým textem - vaše „moudro", poděkování, přání, cokoli. Cenu zjišťujeme, dáme vědět, výroba cedulky jde na vaše náklady.

1. KAŽDÝ ČLOVĚK MŮŽE POMOCI TAM, KAM DOSÁHNE

a) 25.11.2018 v 14.00 h proběhne sázení ovocných stromů pod skálou.
b) Týden od 3. - 7.11. - zdobení stromečků před kapličkou
c) 9.12. Rozsvícení kapličky
Podobnější info školní webové stránky - školní poradenské pracoviště - výchovný poradce.

GAMBIE 2018
POMÁHÁME DĚTEM V AFRICE.
POSLALI JSME DĚTEM
PROPISOVAČKY,
ABY MĚLY ČÍM PSÁT,
KOLA,
ABY SE DOSTALY DO VZDÁLENÝCH ŠKOl.

Krásné poděkování od dětí a ředitelky Mandarini školy v Gambii.

Děti zpívaly v anglickém jazyce: „Děkujeme vám za dar, děkujeme, Česká republiko, děkujeme za pera."
Poslali nám fotografie ze školy, kde děti drží pera v ruce, poslali rukou napsaný dopis s poděkováním.

Fotografie jsou vystavené na nástěnce ve škole a na veřejné nástěnce před školou. Video i fotografie se objeví na stránkách školy.

Kola byla v pořádku doručena do Gambie, avšak ne do školy, kterou jsem navštívila, protože tato škola nemá s MŠMT smlouvu. Lidé z charitativní organizace Kola pro Afriku byli tak laskaví, že propisovačky dovezli do úplně jiné oblasti, než ve které působí. Bylo to organizačně poměrně složité, vyjádřila jsem jim za jejich úsilí naše poděkování.
Naše děti mají radost a chtějí opět dál pomáhat, kde je třeba.
Dík patří rodičům a dětem ze ZŠ Hudlice, MŠ Hudlice, MŠ Králův Dvůr - všichni se podíleli na sbírce 2 100 propisovaček.
Díky za kola patří občanům z Hudlic, Otročína, Jáchymova a dalších, kteří přivezli celkem 80 kol.
Mgr. Šárka Oličová Bohinová

Školní rok 2018/2019

Organizace školního roku:

1. Pololetí začíná v pondělí 3. 9. 2018 - končí ve čtvrtek 31.1. 2019
2. Pololetí začíná v pondělí 4. 2. 2019 - končí v pátek 28. 6. 2019

Školní budova je otevřena v 7.25 h. Žáci používají zadní vchod. Až do 7.30 h jsou všichni v šatně, teprve potom mohou odcházet do tříd. Vyučování začíná v 7.45 h.

Ranní družina funguje denně od 6.30 h do 7.30 h. Poslední příchod je možný v 7.20 h.