Vítáme Vás na stránkách Základní školy Hudlice

Naleznete zde kompletní informace o naší škole, rozvrhy hodin, připravované školní akce, fotogalerie, učební materiály, aktuality, veškeré kontaktní údaje a mnoho dalšího.
Přejeme příjemné procházení našich stránek a doufáme, že se Vám zde bude líbit.

Naše škola

Kalendář akcí

předchozí   Březen 2020   další
PoÚtStČtSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

ŠKOLA V PŘÍRODĚ

DOPIS Z KRKONOŠ

PÁTEK               10.5.2019

A je tu poslední ráno..... Zatímco jindy po budíčku gruntujeme, dnes vypadají naše pokojíčky jako po vichřici - BALÍME !!! Pro mnohé neuvěřitelně náročný úkol. Máme pocit, že těch věcí je nějak mnoho a kufr ne a ne zavřít. Jak to ti rodiče dokázali ???? Pokračujeme ještě po snídani a nakonec nad kufry vítězíme všichni - i ti nejmenší ( pomohli starší kamarádi).

Naše setkání „KVĚTOLOGŮ" pomalu končí, teď už jen prezentujeme naše finálové dílo - herbář. Každý tým předvádí list po listu, seznamuje nás s některou květinou, hodnotí spolupráci a úsilí kamarádů. Nikdo s tím nemá problém ! Mluvíme , prezentujeme a chválíme se navzájem ( z toho mají radost hlavně naše paní učitelky). Ostatní týmy mírou svého potlesku oceňují naše snažení. A tak je jasné, že certifikát „Květologa" si zaslouží všichni. A nejen to - můžeme si vybrat věcnou i sladkou odměnu.....

Ale nezapomínáme ani na ty, které pro nás tento skvělý pobyt připravily - paní učitelky !!! Na krku jim zaslouženě cinkají krásné papírové medaile. Také zdravotnici, která vzorně pečovala o naše zdraví !!! A samozřejmě Aničce a Zuzce , které byly úžasné a skvělé !!! Medaili dostávají i nejmladší „účastníci zájezdu" - Amálka (6 měsíců), Anežka ( 3 roky),  Stelinka (3 roky), Ema (5 let). A samozřejmě pan kuchař, který nás výborně krmil !!!

Protože venku svítí sluníčko, jdeme se ještě rozloučit s lesem a krkonošskou přírodou.....

Po obědě vyrážíme pěšky dolů do Janských Lázní, kde už čeká autobus. Jenže začíná silně pršet. Nepřestává, tak nasazujeme pláštěnky a statečně vyrážíme. V polovině cesty už opět svítí sluníčko - no není to smůla ? Ale zvládli jsme to a konečně vyrážíme k domovu. Těšíme se už moc na maminky a tatínky, ale krásnou přírodu Krkonoš opouštíme jen neradi !!!

BYLO TO BÁJEČNÉ !!!!!

A příští rok jedeme zas ! (zaslechli jsme, jak si paní učitelky v autobuse plánovaly místo dalšího pobytu a nové téma pro projektovou práci).............


DOPIS Z KRKONOŠ

ČTVRTEK               9.5.2019

Prší....prší....prší...

Ale nám to nevadí, protože dnes máme v plánu spoustu aktivit v budově hotelu! Hned v devět ráno přijela výtvarná dílna BOSORKA . Mohli jsme si vyrobit korálky, lapač snů nebo notýsek. Moc jsme si to užili !!! Odpoledne jsme pracovali v týmu KVĚTOLOGŮ - dokončovali jsme náš herbář. Paní učitelka Šárka nám připravila výstavku právě kvetoucích lučních kytiček. Dozvěděli jsme se o stavbě květu a svými lupami jsme se o tom přesvědčili - to bylo to pravé bádání. Kolem půl čtvrté se za okny místo mlhy a deště objevilo sluníčko. Hurá ven.....  Víte, že kytičkami se dá namalovat obrázek ? Na čtvrtku jsme pomocí kytiček namalovali krásné mandaly, které ozdobí naše herbáře. Užili jsme si další bádání...

Ta pravá zábava však na nás teprve čekala. Po večeři se v rytmu disca roztančily květinové víly. A paní učitelky se nám někam ztratily ! Místo nich tu s námi byly další květinové víly -tančící, veselé a rozesmáté. Hrozně jsme si to užili !!

V půl deváté jsme zábavu ukončili, osprchovali se a chutě do postýlek. Čeká nás poslední noc! Tak krásnou dobrou noc !

Ale co to ?  ......... Dveře pokoje se otevírají....... Vcházejí „Včelí medvídci" se svou písničkou. A za nimi" Křemílek a Vochomůrka". Naše nadšení je obrovské..... pusu máme rozesmátou od ucha k uchu.... Škoda, že to nevidí paní učitelky ! Anebo to jsou paní učitelky ????

Jsou?     Nejsou? .....

Teď už doopravdy spíme. Tak krásné sny a zítra doma  !!!

Už se na vás moc těšíme.

PUSU !!!


DOPIS Z KRKONOŠ

STŘEDA                8.5.2019

Je krásné prosluněné ráno !!! Budíček, ranní hygiena, úklid, snídaně - to vše už běží tak nějak samozřejmě. Do svačiny se týmy věnují práci na svém herbáři. Po domácím pečeném perníku se nadšeně přesouváme na hřiště - čeká nás „sportovní olympiáda". Zuzka a Anička organizují rozcvičku a následně plníme několik sportovních disciplin. Oběd nám opět velmi chutná - špagety ! Po odpočinku vyrážíme na toužebně očekávanou lanovku na Černou horu! Super zážitek !! A to překvapení nahoře !! Je tu sníh !! Kopec sněhu !! Nadšení nás všech je obrovskéééééé - koulujeme se úplně všichni. Viděli jsme i rolbu a Sněžku ! Celá cesta k Pardubickým boudám byla pod sněhem. Teprve odtud pokračujeme suchou nohou. A opět hra - tentokrát nám Anička rozdává gumové rukavice a igelitové pytle, Lucka informuje, jak dlouho se různé odpadky rozkládají v přírodě a my nadšeně začínáme čistit les. Každý tým „ulovil" spoustu toho, co do Krkonošského národního parku rozhodně nepatří - kdo může být tak nevychovaný a odhazuje v lese odpadky? Máme krásný pocit, že jsme lesu pomohli.

Po večeři si užíváme chvilku volna, ale mezitím už pan kuchař rozdělává ohýnek - chystá se táborák. Opékáme vuřty a nasáváme spokojeně tu báječnou večerní atmosféru.

Ale tím program nekončí - čeká nás ještě stezka odvahy !!! Po cestičce svítících kroužků statečně kráčíme většinou sami, ačkoliv můžeme i v malých skupinkách. My se prostě nebojíme!!!

Večerka se nám malinko posunula, ale i budíček bude zítra o hodinu později.

Usínáme s pocitem krásně prožitého dne a těšíme se na zítřek.

Dobrou noc, máme vás rádi !!!  PUSU !!!


DOPIS Z KRKONOŠ

ÚTERÝ                    7.5.2019

A je tu první ráno.... Někteří byli vzhůru velmi brzy ( ještě před budíčkem), nemohli dospat! Ranní hygienu a úklid jsme zvládli. Snídaně byla formou švédského stolu. Hned po ní zahájila paní učitelka naše setkání „KVĚTOLOGŮ", jehož cílem je pozorování, poznávání, popisování, malování, vybarvování..... květin krkonošských luk a lesů a sestavení herbáře ze vzniklých pracovních listů. A my jsme naplno rozjeli týmovou práci. Navíc každý dostal osobní průkaz „květologa", kam nám budou přibývat samolepky za aktivity, bádání a objevování. Po dopolední svačince jsme vyběhli na hřiště a závodili jsme - běhali, skákali...popředu, pozadu... každý tým chtěl vyhrát !!! Úžasným překvapením byl oběd - borůvkové knedlíky!...ňam,ňam........

Po obědě jsme vzhledem k počasí změnili cíl vycházky - vydali jsme se dolů do centra Janských Lázní - na lázeňskou kolonádu. Cestou jsme našli spoustu kytiček.... Stihli jsme si užít dětské hřiště, cukrárnu, obchůdek se suvenýry, lesní hru, sluníčko i drobné přepršky...bylo to super, procházka neměla chybu !!! Vrátili jsme se akorát na večeři - kuřecí stehýnko - zase ňam, ňam... Po vyhlášení výsledků her a soutěží a sladkém odměňování nastalo vytoužené osobní volno a my jsme opět řádili na hřišti, houpačkách, skluzavkách... Dokonce jsme stihli ještě jednu lesní hru !

Teď už jsme vykoupaní, unavení a plni zážitků spokojeně spíme.

Posíláme moc a moc pusinek, máme vás rádi - trošku se nám stýská, ale jsme super stateční! Dobrou noc!!!!


DOPIS  Z KRKONOŠ

PONDĚLÍ          6.5.2019

....a jsme tady!!! HURÁ!!!

Už od rána to bylo super... nikdo neplakal, naopak natěšeně a vesele jsme vyrazili ráno z Hudlic. Na desátou už jsme stáli na nádvoří zámku Loučeň, kterým nás provázel velmi příjemný pan komorník. Někteří z nás se na chvilku stávali jeho pomocníky. Nejvíc si to užila děvčata, protože kluci museli být galantní a všude dávali dámám přednost, to bylo prima. Také bloudění v labyrintech nás moc bavilo a malý lanový park neměl chybu. Do Janských Lázní jsme vyrazili ve dvě a už před čtvrtou jsme stáli před autobusem odhodláni zdolat kilometrový kopec, který nás dělil od Modrokamenné boudy ( dál už autobus nemohl, ale o zavazadla se postaral majitel hotelu). My jsme byli tak natěšeni, že jsme ten kopec téměř vyběhli !!! No a stálo to za to. Výkřiky radosti střídal jásot a nadšení z hotelu i okolí. Ubytování a vybalování jsme zvládli všichni na jedničku, guláš k večeři chutnal skvěle a při osobním volnu jsme až do osmi hodin řádili na hřišti, houpačkách a skluzavce.

Teď už spokojeně spíme a těšíme se na zítřek. Máme vás rádi a posíláme pusu...

Dobrou noc !Copyright © 2010-2020 Základní škola Hudlice
Developed by Kinet