Naše škola

předchozí   Červenec 2019   další

Seznam alergenů

Ve školní jídelně se často objevují netradiční a zdravá jídla. Máme z toho upřímně radost, protože správné stravování pokládám za jeden z důležitých životních principů podílejících se na našem zdraví, energii a duševní pohodě. Požádala jsem proto paní Lulákovou, zda by napsala  komentář k vaření ve školní jídelně.  P. Dvořákové, p. Lulákové a všem, kteří se na ozdravění jídelníčku podílejí, děkuji za maximální snahu a vstřícnost.Tady je tedy dopis.:

Školní jídelna má zájem na tom, aby děti zdravě jedly. Kromě vyvážené stravy, určené zejména povinným plněním spotřebního koše, se snaží odlehčovat pokrm také tím, že nahrazuje bílou mouku při zahušťování např. moukou hrachovou, cizrnovou, špaldovou nebo bramborem. Také dbají na to, aby děti měly každý den k svačince či obědu zeleninu nebo ovoce.

Dvořáková, Luláková - ŠJ