Výuka

Mgr. Šárka Oličová Bohinová
kontakt: 723 315 440

Jaké mám zkušenosti?
Věnovala jsem se ročnímu studiu Montessori pedagogiky, jako výchovný poradce jsem působila na ZŠ německo - českého porozumění v Praze, pracovala jsem jako třídní učitelka na ZŠ Seifertova v Praze ve třídě s dětmi se specifickými vývojovými poruchami, učila jsem dospělé cizince český jazyk. Vedla jsem rodinné konstelace a pracovala s jednotlivci na rozvoji osobnosti.

Jaká je moje činnost na ZŠ Hudlice jako výchovného poradce a jak Vám mohu pomoci?
Zvýšenou pozornost věnuji dětem s problémovým vývojem a rizikovým chováním.
Vedu evidenci žáků se specifickými vývojovými poruchami, podávám návrhy rodičům na jejich vyšetření.
Připravuji preventivní a osvětové programy. Minulý rok např. zapojení školy do projektu Jeden svět na školách. Sledovali jsme filmy a diskutovali o návykových látkách, o šikaně na školách a dalších sociálně patologických jevech.
Řeším závažné výchovné problémy ve spolupráci s třídními učiteli, se zákonnými zástupci žáků, s pracovníky školských poradenských zařízení, s pracovníky sociálních orgánů.
Provádím výchovně vzdělávací činnost s využitím specifických, diagnostických, vzdělávacích a kontrolních metod.
Podávám poradenství zákonným zástupcům s ohledem na očekávání a předpoklady žáků. Ve spolupráci s třídním učitelem.
Zprostředkovávám nové metody pedagogické diagnostiky a intervence.

Jaké mám plány?
Podchytit nadanější děti a připravit pro ně materiály pro jejich další rozvoj.
Pokračovat a rozvíjet dosavadní činnost.