Vítáme Vás na stránkách Základní školy Hudlice

Naleznete zde kompletní informace o naší škole, rozvrhy hodin, připravované školní akce, fotogalerie, učební materiály, aktuality, veškeré kontaktní údaje a mnoho dalšího.
Přejeme příjemné procházení našich stránek a doufáme, že se Vám zde bude líbit.

Výuka

Kalendář akcí

předchozí   Březen 2020   další
PoÚtStČtSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

2. třída

27.3.

Hezké páteční ráno milé děti, vážení rodiče!

Děkuji za pozdravy a obrázky vaší domácí přípravy, které od vás dostávám. Posílám vám za vaši každodenní pilnou práci velikánskou pochvalu. Jste šikulky a pilně pracujete. Věřím, že i dnešní úkoly hravě zvládnete.

Dnešní úkoly:

 • ČJ - učebnice - str.92, cv.14...doplňuj ústně, opiš poslední 4 věty do sešitu! Procvičuj abecedu zpaměti.
 • M - čtyřlístek - str. 23, cv.4
 • M - Hejný - str.38, cv. 3,4..........str. 39, cv.5

Stále si čtěte ve své knížce, zlepšujte plynulost čtení.

Užijte si hezký víkend, odpočívejte. Snad bude i příjemnější počasí a užijete si sluníčko.

Vrátíme se k počítači zase v pondělí, Vlasta Humlová.

 

 

26.3.

Radostné ráno milé děti, vážení rodiče!

Čeká nás den plný sluníčka, tak snad nám udělá radost. Mělo by být i tepleji, tak po úkolech hurá na zahradu !!!

Dnešní úkoly:

 • ČJ - učebnice- str.92, cv.13....ústně si připrav, vhodné věty přepiš do sešitu!.........opakuj abecedu zpaměti!
 • M - čtyřlístek -str.23, cv.1,2,3.......procvičuj násobilku 2 zpaměti !
 • M - Hejný - str. 38....cv. 1,2 - sousedi = součet jakýchkoli tří čísel vedle sebe i pod sebou musí být 10!
 • Prv - str. 52...VODA  JE  VZÁCNÁ....přečti text....zkuste si s maminkou nebo tatínkem odpovědět na otázky dole v modrém poli. Pomohou dětské encyklopedie.........pracovní sešit str. 33, cv.1

Přeji úspěšný pracovní den a radost při bádání a objevování.

Vlasta Humlová

 

 

25.3.

Pěkné jarní ráno milé děti, vážení rodiče!

Včera byla venku pěkná  zima ,viďte. Foukal ledový vítr. Tak snad se nám brzy vrátí jarní teploučko !!!

Určitě jste si hravě poradili se včerejšími úkoly, tak se můžete pustit do dnešní práce.

Dnešní úkoly:

 • ČJ - učebnice- str. 91,cv.12.....hledaná slova piš do sloupečku do sešitu, za slovo si dopiš odhalené písmeno, vyjde ti tajenka
 • M - čtyřlístek- procvičuj násobilku dvou - str. 22,cv.15 - součin= výsledek násobení,     podíl= výsledek dělení, cv. 16, 17.
 • M - Hejný- str. 37, cv. 9,10, 11

Určitě si alespoň chvilku čti, trénuj plynulé výrazné čtení s porozuměním.

K procvičování učiva využij různé doporučené web stránky.

Přeji hodně zdaru při řešení zadaných úkolů, děkuji rodičům za bezvadnou domácí přípravu !!!

Moc pozdravuji, Vlasta Humlová.

 

25.3.

Vážení rodiče, milé děti,

procvičovat slovíčka a vazby lze i při každodenních činnostech. Hru si vyzkoušejte a možná vás zabaví i další dny. Přeji vám pevné nervy, pevné zdraví a pokud možno pozitivně laděnou mysl.

Šárka Oličová Bohinová

AJ

Učivo:

Zopakujte si vazbu Is it...?

Hry:

a) Ptejte se dětí "Is it a ruler?" Vybírejte známé věci, známá slovíčka.

b) Dítě si vymyslí předmět, který  umí pojmenovat anglicky a předmět je doma. Vy se ptáte. Is it in the kitchen? (střídáte místnosti) Až najdete místnost, ptáte se " Is it a milk? Is it a yoghurt?" dokud věc neuhodnote. Zkuste se vystřídat.

uč. str. 43 - přečtěte dětem říkanku, děti poslouchají a řeknou vám, které místnosti byly zmíněny. Čtěte znovu, tentokrát děti sledují i text. Po třetí čtěte a překládejte. Poslední čtení je společné.

p.s. str. 38 - doplňte

 

 

24.3.

Veselé slunečné ráno milé děti, vážení rodiče!

Tak jak dopadl váš pokus se skleničkou vody? V mojí skleničce voda úplně zmrzla - znamená to, že venku ráno mrzne - teplota vzduchu klesla pod 0°Celsia. My už víme, že tomuto číslu .....   0°C .....říkáme bod mrazu. V tomto období na začátku jara....v předjaří...se stává, že se zima na chvilku vrátí. Na naší rozkvetlé zahrádce to může udělat pěkné škody - květy kytiček nebo stromů může mráz spálit. Tak to odpoledne okoukněte!

Už se mi po vás stýská - vám také? Dělá mi radost, když píšete nebo dokonce posíláte fotky splněných úkolů - to je super a vždy mě to mooooc potěší.Držím palečky,aby vám i dnešní úkoly báječně šly - jste moje šikulky !!!

Dnešní úkoly:

 • ČJ - učebnice- str.90,cv.8....do sešitu, cv.9...ústně....cv.10 - umíš odpovědět? Tak napovím, pokud dvě slova začínají stejným písmenem, rozhoduje další, tedy druhé písmeno ve slově, např. Anna, Alena...první písmeno je A, druhé je n, l....v abecedě je dříve l, proto Alena stojí v abecedě před Annou. zkus to trénovat ve cvičení 11.
 • M - čtyřlístek -str.21, cv.12, 13, 14 .....nejde o pamětné zvládnutí, ale o pochopení dané operace-pracujte s názorem! Procvičujte zpaměti násobilku 2 !
 • M - Hejný- str. 36, cv.4,5......str. 37, cv. 6,7,8 - cv.8 pokud máte doma barevné kostky, jinak nedělejte.

Také si chvilku nahlas čtěte ve vaší knížce - trénujte plynulé čtení s porozuměním.

Přeji krásný pohodový den, napíši zase zítra.

Vlasta Humlová

 

 

 

23.3.

Krásné ráno milé děti, vážení rodiče!

Je opět pondělí a nám začíná nový pracovní týden. Věřím, že se máte fajn. Kdopak z vás objevoval během víkendu jaro na zahrádce? A co ten kvetoucí strom? No jasně - meruňka! Po teplém pátku se ale výrazně ochladilo. Myslíte, že se nám vrátil i mráz? Tak zkuste dát večer za okno skleničku vody, ráno ji okoukněte. Podle čeho poznáte, že je venku mrazík? Tak odhalíme zítra. Vzpomenete si, při kolika stupních celsia voda mrzne?

Dnešní úkoly:

 • ČJ - učebnice- str.90,cv.6...pracuj na kartičky..............str.90,cv.7 přepiš hádanku do sešitu - napiš i odpověď.....opakuj si slovní druhy a abecedu!
 • M - čtyřlístek - str.20,cv.9 ...nejde tu o zvládání spojů násobilky zpaměti, klidně znázorňujte na počítadle, knoflíkách. kostkách.....str.21,cv.10....úloha - jde o pochopení operace dělení, rozdělování,klidně použijte pro představu mince,.....str.21,cv.11 procvičuj!
 • M - Hejný- str.36,cv.1.2.3
 • Prv.-učebnice- str.51............pracovní sešit str.32, cv.2

Moc na vás myslím, jak vám to doma jde. Obdivuji rodiče a děkuji za jejich pomoc.

Hezký den, napíši zase zítra

Vlasta Humlová.

 

 

20.3.

Nabízím procvičování matematiky Hejného online.

Zaregistrovala jsem naši třídu na webu :www.matika.in/cs.

Chcete - li se přidat a vyzkoušet opravdu pěknou nabídku, posílejte mi vaši emailovou adresu. já vás zaregistruji a pošlu přihlašovací údaje.

Vlasta Humlová

20.3.

Dobrý den milé děti, vážení rodiče!

Počasí se má pokazit, tak dnes ještě užívejte sluníčko a zahradu.Můžete pozorovat jarní rašení stromů a keřů. Možná objevíte, že jeden ovocný strom už kvete , víte jaký? Dnes je totiž první jarní den! Začíná JARO!

Dnešní úkoly:

 

 • ČJ - učebnice - str.89 - ABECEDA- čti a trénuj abecedu zpaměti. Zkuste se doma seřadit podle abecedy - podle začínajících písmen vašich křestních jmen. Můžete podle abecedy řadit hračky, zvířátka, dětské knížky.......str.90,cv.5 - piš na kartičky, kartičky potom seřaď podle abecedy!
 • M - čtyřlístek- str.20,cv.7 - pracuj s počítadlem!        cv.8 - vyřeš úlohu, přemýšlej!
 • M - Hejný- str.35,cv.7,8,9 - bádej!
Tak s chutí do práce. Vše zvládnete, jste šikulky a máte super rádce - rodiče. Užijte si víkendový odpočinek, napíšeme si zase v pondělí.
Mějte se báječně a opatrujte se !

Vlasta Humlová

 

 

19.3.

Krásné ráno milé děti, vážení rodiče!

Je čtvrtek a my se zase pustíme do školních povinností. Věřím, že procvičujete probrané učivo a s plněním úkolů nemáte problémy. Držím palečky.

Dnešní úkoly:

 

 • ČJ - učebnice- str.88,cv.3....přemýšlejte!  ABECEDA - ve škole ji denně recitujeme, děti by jí měly umět zpaměti. Pokud ne, trénujte, aby ji po návratu do školy všichni zpaměti uměli.     cv. 4 - napiš!
 • M - čtyřlístek - str.19,cv.2 - 6. Učte se zpaměti násobky 2!
 • M - Hejný -str.35, cv.5.6.
 • Prv. - učebnice - str.50 Jízdní kolo a vybavení cyklisty - přečti a povídej, co ses dozvěděl. Pracovní sešit - str.32,cv.1 - splň úkol, obrázek vybarvi.
Určitě vše zvládnete na jedničku, jste šikulky !
Hezký den,  Vlasta Humlová.

 

 

18.3.

Dobré ráno milé děti, vážení rodiče!

Opět vás zdravím do nového dne. Včera jsem se dívala na matematiku na ČT2 - UčíTelka - bylo to moc pěkné. Doufám, že jste také počítali, pěkně tam procvičovali násobilku. Druháci mají televizní vysílání denně od 9.35h - doporučuji!

Dnešní úkoly:

 

 • ČJ - učebnice- str.88,cv."Ptačí cvrlikání" - plynule přečti, vyprávěj, co ses v textu dozvěděl. Vypiš názvy ptáků a stromů - cv.1 - sešit.Ústně odpovídej na otázky ve cvičení 2.
 • M - čtyřlístek -str.18,cv.17,18......str.19,cv.1 - násobky čísla 2 -počítejte po dvou různé předměty, např. knoflíky, pastelky kostky...opakujte, trénujte spoje zpaměti!
 • M - Hejný-str.34,cv.2,3....bádej, přemýšlej!
Věřím, že zadané úkoly opět svědomitě splníte. Hodně na vás myslím, jste šikulky a vaši rodiče jsou moc úžasní a skvělí!
Přeji hodně klidu a radosti!

Vlasta Humlová

 

18.3.

Vážení rodiče, milé děti. Kdo si s AJ nemůže poradit, netrapte se s tím, udělejte však, co můžete. Společně to později zvládneme.

AJ - uč. str. 42 : Zopakujte s dětmi slovíčka, která používáme, použijte pantomimu: listen - ruku k uchu, come - ukažte prstem pojď, look - ukažte si na oko

Děti nemohou doma nic poslouchat, nahrávku vám proto přepisuji.

1. Ruby, Tina, come and look. 2. Listen, is it Otto? I don´t know! 3. Is it a tiger? I don´t know. 4. Oh no! Is it a snake?  I don´t know. Oh, Ruby, where´s Spike? 5. Come on! 6. Oh! It´s a television!

Cíl: Děti mají umět minimálně text dole na stránce pod čarou.

P.s. str.37 - Opět nemáte poslech.  Říkejte slovíčka anglicky v různém pořadí, děti ukazují. Potom děti vše pojmenují bez vaší pomoci anglicky. Slovíčko, které znají si "odfajfkují". Kdo chce, obrázky si vymaluje.

Doplňkové učivo: Děti mohou opsat slovíčka z učebnice, napsat je v prac. s.  na str.37 pod obrázky anglicky.

Přeji hodně štěstí, zdraví a pevné nervy.

Šárka Oličová Bohinová

,

17. 3.

Dobré ráno milé děti, vážení rodiče!

Věřím, že se máte dobře a soustavně procvičujete probrané učivo. Každý den si chvíli čtete svoji oblíbenou knihu - plynule a nahlas.

Opakujte si slovní druhy - po návratu do školy je budeme umět vyjmenovat.Procvičujte podstatná jména a slovesa - měli bychom je umět najít v textu. Máme procvičeno, tak trénujte. Procvičujte větu a souvětí. Využijte weby na internetu. Tady trénujte i matematiku - sčítání a odčítání do 100. Snažte se pochopit princip násobení a dělení - použijte počítadlo, kostky. hračky....

Dnešní úkoly:

 

 • ČJ - str.87,cv.16....diktát (prosím rodiče o diktování textu)
 • M - čtyřlístek - str.17,cv.14.............str.18,cv.15 násobení a dělení jedničkou - znázorni si libovolným způsobem...str.18,cv.16.
 • M - Hejný - str.33,cv.7
Děkuji všem, dětem i rodičům, za zodpovědnou každodenní domácí přípravu a pilné plnění domácích úkolů.
Pevné zdraví,

Vlasta Humlová.

 

 

 

16. 3.

Dobré ráno milé děti, vážení rodiče!

Po víkendovém odpočinku se zase pustíme do učení.

Česká televize spouští od pondělí 16.března unikátní projekt nazvaný "UčíTelka". Každý všední den čeká na programu ČT2 na žáky prvního stupně základních škol vyučování prostřednictvím televizní obrazovky. Můžete využít.

Žáci mohou využít zdarma přístup ke všem interaktivním učebnicím MIUč, stačí, když se zaregistrují jako studenti na www.ucebnice-online.cz.

Pro výuku matematiky v 1.-5.ročníku jsou navíc k dispozici výuková videa na www.matyskova-matematika.cz. Tady doporučuji rozkliknout M 2.ročník - 5.díl, str.30........pracujte podle výkladu ve videu.

Dnešní úkoly:

 

 • ČJ str.87,cv.14 - ústně,    cv.15. - písemně
 • M str.17, cv. 12, 13 - vypočítej - použij znázornění na počítadle, nebo na čtverečkovaném papíře.
 • M - Hejný - str.33, cv.5,6 - bádej, vše máme procvičené!
 • Prv. - pracovní sešit - str.31, cv.6 - promysli a napiš!
Věřím, že dnešní úkoly hravě zvládnete.
Myslím na vás.

Vlasta Humlová

 

 

14. 3.

Vážení rodiče,

vzhledem k dalšímu zpřísnění bezpečnostních opatření škola ruší pondělní distribuci učiva. O náhradním způsobu budete informováni. Žákům s bydlištěm v Otročiněvsi budou studijní materiály předány prostřednictvím zaměstnanců obecního úřadu v úterý 17. 3. nebo ve středu 18. 3. do domovní schránky.


13.3.

Dobré ráno milé děti, vážení rodiče!

Všechny srdečně zdravím.Máme tu další školní den a nové úkoly. Dařilo se vám včera vše zvládnout? Jste šikulky!!!

Dnešní úkoly:

 

 • ČJ  - učebnice - str.87, cv,13......nejprve ústně zkoušej několik možností. Vždy jedno souvětí vyber a napiš. Celkem má cvičení 5 souvětí - napiš!
 • M - čtyřlístek - str.16,cv.11....potřebujete ještě čtverečkovaný papír....cvičení míří na pochopení principu dělení. cílem není naučit se zpaměti dané spoje, ale pochopit, co je dělení. Př. Šest jablek rozděluj mezi dvě děti, aby měly stejně--jedno tobě, jedno mně....jedno tobě, jedno mně....na čtvercové síti kresli 6 čtverečků střídavě na dva řádky...kolik čtverečků mám na každém řádku, když jsem takto rozdělila 6 čtverečků?
 • M - Hejný- str.31,cv.9....str, 32, cv. 1,2,3,4.
 • ČJ - čtení- pokračujte ve čtení vaší rozečtené knížky!
Přeji úspěšné a radostné plnění úkolů.
Užijte si ve zdraví víkend, moc na vás myslím.
V pondělí budou všechny paní učitelky ve škole, pokud by rodiče potřebovali konzultaci, bude možná mezi 9.-11.h, bohužel pouze mezi dveřmi školy.
Přeji hlavně pevné zdraví!!!

Vlasta Humlová

 


12.3.

Dobrý den milé děti, vážení rodiče !

Moc vás zdravím. Dnes je čtvrtek a my se setkáváme takto na dálku.Věřím, že nestůněte a pokud ještě ano, přeji rychlé uzdravování. Procvičujete s počítačem matematiku a češtinu? To je dobře, dnes můžete pokračovat. Nabízím opět i stránky "rysava.websnadno", i tady jsou pěkná cvičení, která vás budou bavit.

Dnešní úkoly:

 

 • ČJ - učebnice - str.86,cv.10............SPOJKY...přečtěte si oranžové rámečky!     str.87,cv.12.....do cvičného sešitu.
 • M - čtyřlístek - str.15,cv.9.........str.16,cv.10.....slovní úlohy!
 • M - Hejný - str.31, cv.5.6.7.........přemýšlej a bádej!
 • ČJ - čtení - čtěte si každý den svoji oblíbenou knížku. Mamince vyprávěj, o čem to dnes bylo!

 

Přeji radost a pohodu při plnění úkolů.

Krásný den, Vlasta Humlová.

11.3.

Vážení rodiče,

nařízením MZČR zůstaly od dnešního dne vaše děti doma a nemohou do školy. Nejde o prázdniny, ale o preventivní opatření, vzhledem k šíření nebezpečného viru. Proto věřím, že se můžeme spolu domluvit na dalším samostudiu z domova. Každý den najdete na naší web stránce náměty a úkoly pro domácí procvičování. S dotazy mě můžete kdykoli kontaktovat. Připomínám email: vlastahum(zavináč)seznam.cz.

Dnešní úkoly:

 

 • ČJ 2.třída,     M2.třída  .........skolakov.eu (procvičujte na počítači)
 • ČJ - učebnice - str.86,cv.9........4 věty přepište do cvičného sešitu
 • M - čtyřlístek - str. 15,cv.7, 8.

 

Prv. - PS - str.30, cv.1,2,3,4(částečně jsme dělali ve škole).

Přeji úspěšné plnění úkolů, všechny děti moc pozdravuji.

Můžeme spolu komunikovat přes email, pokud budete potřebovat konzultaci, nebo telefonicky.

Přeji hezký den a zítra si opět povíme, co dál......

 

Vlasta Humlová

 

Vážení rodiče, milé děti,

ve středu máte dle rozvrhu AJ, proto budete mít i z AJ 1x týdně ode mne zadané úkoly.

V případě, že nastane problém se správnou výslovností, mám pro vás řešení. Na mobilní telefon si stáhněte zdarma aplikaci např. Google překladač, kde zadáte slovo v češtině a v angličtině přes mikrofon uslyšíte správnou výslovnost.

AJ - učivo pro dnešní den 11.3.:

Dopište a domalujte si knížečku Tiny book. (Většina dětí má hotovo.)

učebnice str. 40 a 41 - Seznámit se s novými slovíčky, ukázat na správný obrázek, trénovat samostatné pojmenování obrázku.

Doma si procvičujte:"I´m in the kitchen." - Jsem v kuchyni.  (Prostřídejte všechny místnosti.)

prac. s. str. 36

Doplňkové učivo (nepovinné):

"It´s lunchtime." - Je čas na oběd. "My lunch is in the kitchen." Můj oběd je v kuchyni.

(Kdo z rodičů  může, zeptá se např.: "Is Otto in the garden? Who´s in the sitting room?" - snažte se vysvětlit otázku mimicky, nepřekládejte, nejlepší je, když to dítě samo pochopí. Až poté jim potvrďte, že větu pochopilo.)

Učivo z AJ je specifické, neobávejte se, zvládneme to, děti ale musí doma pracovat.

Rodičům děkuji za spolupráci a trpělivost.

Šárka Oličová Bohinová

 


10. 3.

NAŘÍZENÍ  MZČR

S účinností od 11. 3. 2020 se zakazuje osobní přítomnost žáků a studentů na základním, středním a vyšším odborném vzdělávání ve školách a školských zařízeních.


UPOZORNĚNÍ !

Sledujte, prosím, každý den aktuální informace o školní docházce.

Zítra budu dopoledne ve škole, rodiče nepřítomných žáků si mohou přijít pro sešity - potřebujeme matematiky - PS - oba dva, český jazyk - cvičný, prvouku - PS.

Je možné, že děti budou dostávat info o domácí výuce prostřednictvím těchto stránek.

 

Vlasta Humlová

3. 3.

INFO  PRO  NEMOCNÉ

Od pondělí chybí v naší třídě více než polovina žáků. Z toho důvodu budeme celý týden pouze procvičovat učivo. Využijeme různé pracovní listy, nebo práci s počítačem ( web: rysava websnadno, skolakov ).

Z důvodu zvýšeného rizika virového onemocnění byli žáci poučeni o nutnosti dodržování častého mytí rukou. Názorně jsme procvičili správnou techniku a postup mytí. Rodiče dostanou na lístečku také info - prosím o přečtení a podpis v žákovské knížce.

Děkuji, Vlasta Humlová.

 

DRAMATICKÝ  KROUŽEK

Na žádost některých rodičů a po domluvě s ředitelkou školy posuneme začátek kroužku na 14.45h. Končit bude v 15:30h.

 

29. 1.

MATEMÁG

V rámci programu "Šablony pro školy" jsme odstartovali ve třídě práci žáků s notebooky. V hodině matematiky jsme vstoupili do kouzelné říše "MATEMÁGA". Jde o počítačovou hru, kterou pro děti připravil pan profesor Hejný, autor "Hejného matematiky". Další způsob, jak rozvíjet u dětí logické myšlení, tentokrát pro děti velmi poutavou formou . Hra má neuvěřitelný úspěch, děti se učí s obrovskou chutí. Mnoho žáků už hraje i doma.

SUPER!!!

 

PŔíŠTÍ  ŠKOLNÍ  VÝLET

Masopustní Čechova stodola - Buková u Příbrami - 27. 2. 2020.

Vlasta Humlová

 

29. 1.

USNESENÍ   PEDAGOGICKÉ   RADY

 • Žák je povinen chodit do školy včas - deset minut před zahájením vyučování.
 • Žák je povinen přezouvat se ve škole do domácí obuvi, nechodit v prostorách školy bos.
 • Žák je povinen poslechnout pokyn pedagogického pracovníka - hned na první pokyn.
 • Platíme kroužky na druhé pololetí.

Vlasta Humlová

 

 

22.1.

Zítra 23.1. bude za suplovací hodinu matematiky AJ. Děti to vědí, mají si vzít uč. i ps. AJ. Děkuji. Š. Oličová

 

17. 12.

PODĚKOVÁNÍ  ZA  MILÉ  ODPOLEDNE

Vaše děti zvládly skvěle své vystoupení a patří jim velká pochvala. Já děkuji za výborné vánoční dobrůtky i za pomoc s kostýmy našich malých herců. Bylo to velmi milé odpoledne.

Přeji všem krásné vánoční svátky!

Mgr. Vlasta Humlová

 

12. 12.

VÁNOČNÍ   POSEZENÍ

Děti ze druhé třídy zvou své rodiče na "Vánoční posezení ve škole", které se koná v úterý 17.12. v 16.30h. Děti připravují krátké vystoupení, tentokrát v prostoru 5.třídy. Dostaly za úkol naučit se doma svou kratičkou roli. Rodiče prosím o pomoc s kostýmy - pastýř(kluci). anděl(dívky). muzikant (Marek). Po programu posedíme v improvizované "kavárně" - nabídneme čaj. kávu a pečené "dobrůtky" o které chceme poprosit šikovné maminky i babičky. Pochlubte se svým pekařským uměním budeme moc rádi!

Děkuji a těším se na setkání s vámi.

Mgr. Vlasta Humlová

5.  12.

ŘEDITELSKÉ   VOLNO

Ředitelka školy vyhlašuje na dny 9.a10.prosince ředitelské volno pro všechny žáky . Důvodem je požadavek stavebního vedení, které zajišťuje přestavbu školy. Děkujeme za pochopení.

 

ŠKOLNÍ   VÝLET

Děti přinesly domů přihlášku na školní výlet, který se koná ve středu 11.12., tedy hned po ředitelském volnu. Pojedeme do Prahy - Toulcova Dvora , kde nás čeká krásný program :"Vánoce na statku". Jeho součástí je tvůrčí dílna pro děti, na výrobek dejte dětem malou krabičku - nejlépe boxík se svačinkou ( tu sníme hned ráno a máme krabičku). Oběd je v ceně výletu - svíčková a nápoj. Prosím o zaplacení - cena výletu je 330,- Kč.

Další výlet - Praha planetárium - je připraven na 22.ledna 2020.

 

MIKULÁŠSKÁ   NADÍLKA

Dnes bylo ve škole hodně veselo - všechny třídy navštívil Mikuláš se skupinkou andělů a samozřejmě čertíci. Na dveře naší třídy zabušili až poslední vyučovací hodinu.Přestože všechny děti věděly, že pod kostýmy se ukrývají jejich kamarádi "páťáci", měla tato návštěva ve třídě velký efekt!!! Na páťáky jsme v tu chvíli úplně zapomněli a jejich nadílku jsme si náležitě užili.

Děkujeme žákům páté třídy za skvělý zážitek !

 

PROXIMA   SOCIALE   -   PREVENTIVNÍ   PROGRAM

Dnes s námi byla již podruhé ve třídě KATKA a TERKA. Přijely za námi až z Prahy a vymyslely pro nás skvělý program. Chvíli jsme si hráli, chvíli povídali. Tři hodiny utekly jako voda. Už se těšíme na příští setkání. Ale i ony se těší na nás - prý jsme prima parta. Moc nás chválily, hlavně naši kázeň při všech aktivitách. Prý ještě nikde na škole neviděly tak tiché děti. Máme radost!       I paní učitelka je na nás moc pyšná !!!

Mgr. Vlasta Humlová

 

21.11.

DÚ: AJ -prac. s. str. 16 - hudební nástroje neplatí,místo nich je hlemýžď, auto, zajíc, letadlo, želva.

Budeme psát test  -  uč. str. 18. Děti budou na mé otázky pouze zapisovat odpovědi v podobě číslic.

Příští AJ je ve čtvrtek.

 

20.11.

: AJ - prac. s. str. 15

Zítra je AJ.

 

18.11.

DÚ: AJ - prac. s.-str.13 - obrázky umět pojmenovat anglicky.

Kdo nebyl zkoušen - viz 15.11., bude ve středu.

 

15.11.

DÚ: AJ - Příprava na ústní zkoušení v pondělí. Žák bude odpovídat podle pravdy pouze "Yes" nebo "No".

Budu pokládat 2 typy otázek, např.: Can you see  a lion? Can tigers climb trees?

Vyrobenou knížečku si děti ponechají doma, mohou se z ní učit slovíčka.

 

13.11.

DÚ: AJ - prac. sešit str. 9

Rozpis přidaných hodin AJ:

-  pátek 15.11. - 4. vyuč.h.

-  pondělí 18.11 -  hodina se upřesňuje, do aktovky tedy vše, co v pondělí dle rozvrhu děti potřebují.

- čvrtek - 21. a 28.11. - 4. vyuč. h

AJ si mohou děti již zítra pro jistotu přinést a nechat v lavici.

 

24. 10.

Třídní schůzky

Vážení rodiče !

Dovoluji si vás pozvat na třídní schůzky 2. třídy, které se budou konat v úterý 5. listopadu 2019 od 16.00h v učebně druhé třídy.

Těším se na setkání s vámi,

Vlasta Humlová.

 

Podzimní prázdniny

Ve dnech 28.- 30. 10. 2019 nejdeme do školy. Důvodem je pondělní státní svátek a následně dva dny podzimních prázdnin.

Do školy jdou žáci ve čtvrtek 31. 10. 2019. Pro vstup do šaten začneme používat pouze přední vchod - důvodem je zahájení přestavby školy. Škola bude pro žáky otevřena v 7. 15h.

Vlasta Humlová

 

11. 9.
PLATÍME:
• 200,- Kč......výtvarné potřeby
• 390,- Kč......výlet Mirákulum
• 410,- Kč......pracovní sešity M(Hejný), AJ

Vlasta Humlová

 

 

9. 9.
Prosím o zaplacení:
Pracovní sešit AJ.................265,- Kč
Matematika - Hejný..........145,- Kč

Děkuji, Vlasta Humlová.

 

 

 

Druhá třída 2019/2020
Třídní učitelka: Mgr. Vlasta Humlová
606 489 783
Webové stránky: www.zshudlice.cz
Ředitelka školy: Mgr. Michaela Holá
Školní družina: Anna Pechová ( 728 222 169)

Termíny prázdnin :
• Podzimní...................29.a 30.10.2019
• Vánoční.....................23.12. 2019 - 3. 1. 2020 (vyučování začne v pondělí 6.ledna 2020 )
• Pololetní...................31. 1. 2020
• Jarní...........................10. 2. - 16. 2. 2020
• Velikonoční...............9. a 10. 4. 2020
• Hlavní.........................1.7. - 31.8.2020
Organizace školního roku:
1. Pololetí začíná v pondělí 2. 9. 2019- končí ve čtvrtek 30.1. 2020
2. Pololetí začíná v pondělí 3. 2. 2020- končí v úterý 30. 6. 2020
Školní budova je otevřena v 7.20h, žáci používají zadní vchod. Až do 7.30h jsou všichni v šatně, teprve potom mohou odcházet do tříd. Vyučování začíná v 7.45h.
Ranní družina funguje denně od 6.30h do 7.30h. Poslední příchod je možný v 7.20h.
Rozvrh hodin
• Pondělí       ČJ M Prv Vv
• Úterý            ČJ M ČJ Tv
• Středa         ČJ M AJ Prv
• Čtvrtek        ČJ M ČJ Hv Tv
• Pátek          ČJ M ČJ Pv
ORGANIZACE:

V úterý 3. září přijdeme do školy s aktovkou, vybaveným penálem ( 3 ořezané měkké tužky, pastelky - základní barvy, nůžky, uzavřené ořezávátko). Do třídy si každý žák pověsí ručník - nejlépe podepsaný. Pomůcky na Vv a Pv budou mít žáci v kufříku - podepsaném. Budeme je uklízet do skříněk ve třídě.
Kufřík obsahuje:
• Velké pastelky
• Vodové barvy, kulaté štětce ( 3 různé síly), kelímek na vodu, hadřík na utírání štětce
• Igelitovou plenu na lavici
• Temperové barvy, paletu, ploché štětce ( 3 různé síly)
• Nůžky, lepidlo - pevné v tyčince a tenil,
• Barevné papíry
• Modelínu a modelovací desku
• Voskovky
• Malou černou tuš a vypsaný fix
• Černý fix
• Zástěru
Na TV budeme potřebovat :
• Přezůvky do sokolovny a na hřiště
• Cvičební úbor - bavlněné tričko, teplákovou soupravu, šortky.
Děti obvykle ve cvičebním úboru přicházejí již z domova, převlékání jim většinou způsobuje starosti navíc. Nechávám na Vašem uvážení.....
V případě deště vybavte dítě pláštěnkou nebo deštníkem !

Plánované aktivity:
Placení může být v hotovosti nebo na školní účet ( 364834399/0800) Platbu označte jménem dítěte, uveďte účel platby.
o Září
25. 9. výlet „Mirákulum" ( zábavní centrum) + oběd
o Říjen
ZOO Plzeň
o Listopad
27. 11. výlet divadlo Minaret - Praha : „O Rusalce"
o Prosinec
Národní divadlo - Praha
o Leden
22.1. planetárium Praha: „Polaris"
o Únor
Čechova stodola : „Masopust"
o Březen
Toulcův dvůr - Praha : „Velikonoční dílna"
o Duben
Divadlo Kladno
o Květen
Botanicus
o Červen
15. - 19.6.2020 škola v přírodě - Krkonoše - Špindlerův Mlýn
Třídní schůzky:
• Listopad
• Duben

Ředitelské volno:
Poplatek 200,- Kč
• Vybíráme od každého žáka do konce září. Částka je určena na zakoupení výtvarných potřeb, školních sešitů, papírů do kopírky, čtvrtek.
Kroužky:
• Dramatický
• Sportovní
• Keramický
• Pěvecký sbor
• Taneční
• Konverzace v anglickém jazyce

V tomto školním roce přeji svým žákům i jejich rodičům spoustu skvělých zážitků a radost při získávání nových vědomostí a dovedností. Společně budeme zajišťovat klidné a bezpečné prostředí ve třídě. Do výuky zařadím metody projektového vyučování, práci v týmu, získávání nových vědomostí prožitkem. Zaměřím se na rozvíjení životních dovedností a schopnost uplatnit získané vědomosti v praktickém životě. Chci naučit děti, aby si uměly řešit své problémy. Důkladně se všichni ( rodiče i žáci) seznámíme se Školním řádem a budeme ho vždy dodržovat! Respektováním pravidel chování pomůžeme sami sobě spolehlivě zvládnout požadavky učebních osnov 2. třídy.
Spokojený a klidný školní rok 2019/2020 !

Mgr. Vlasta Humlová

 


Copyright © 2010-2020 Základní škola Hudlice
Developed by Kinet