Vítáme Vás na stránkách Základní školy Hudlice

Naleznete zde kompletní informace o naší škole, rozvrhy hodin, připravované školní akce, fotogalerie, učební materiály, aktuality, veškeré kontaktní údaje a mnoho dalšího.
Přejeme příjemné procházení našich stránek a doufáme, že se Vám zde bude líbit.

Výuka

Kalendář akcí

předchozí   Srpen 2020   další
PoÚtStČtSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

3. třída

1.7.

Vážení rodiče, milé děti,

děkuji za květiny a dárečky, moc mě potěšily. Během léta dám na internet fotky z našich společných školních let, pošlu vám sms s heslem. Přeji vám pohodové prázdniny!

 

29.6.

Pozor změna v pokynech k vydávání vysvědčení!

Vysvědčení žákům 3. třídy bude předáno zítra na dětském hřišti za kostelem. Sraz 7:30-7:45 pod schody u hlavního vchodu do školy, poté se společně přesuneme na hřiště. Společný návrat ke škole v 8:30 hod. a rozchod. Kdo má ještě nějaké záležitosti k vyřízení (učebnice, kufříky...), tak po vydání vysvědčení. Děkuji.

 

26.6

Informace ohledně ošetřovného a vydávání vysvědčení, doporučuji pročíst

https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne#cervenec2020

 

Vysvědčení

Vysvědčení bude vydáváno 30. 6. 2020. Nejedná se o vzdělávání, žáci nebudou děleni na skupiny.

Časový harmonogram předávání vysvědčení pro 1., 2. a 5. třídu:

7,30 - 7,45 vstup do budovy

7,45 - 8,30 předávání vysvědčení, odevzdávání učebnic

Časový harmonogram předávání vysvědčení pro 3. a 4. třídu:

8,45 - 9,00 vstup do budovy

9,00 - 9,45 předávání vysvědčení, odevzdávání učebnic

Žáci, kteří se vzdělávají z domova odevzdají při vstupu do budovy čestné prohlášení (ke stažení v dokumentech školy) o neexistenci příznaků virového onemocnění. Všichni žáci budou dodržovat platná hygienická nařízení. Nevyzvednutá vysvědčení budou vydána 30. 6. od 10,00 do 11,00 nebo po domluvě. Při vyzvedávání vysvědčení v náhradním termínu je nutno odevzdat učebnice.

Termín na přihlášení do školní družiny byl prodloužen do 26.6.2020.

 

 

23.6.

Dobrý den,

při předávání věcí ve škole bude nutné dodržovat opatření ministerstva zdravotnictví (především použití roušek a dezinfekce v budově, rozestupy apod.). Prosím berte na vědomí, že se nejedná o konzultace. Děkuji za pochopení.

Lucie Šrámková

 

22.6.

Dobrý den,

tento týden prosím projít opakování ve všech předmětech. Tím uzavřeme učivo 3. ročníku, můžete si oddychnout, děkuji za Vaši práci. Připomínám ve středu a v pátek vydávání peněz a kufříků a vracení učebnic.

L. Šrámková

 

19.6.

Anglický jazyk

Dobrý den, prosím do pondělí 22.6. dodělat stránky 54 a 55 v učebnici i pracovním sešitě.

Děkuji Pechová

 

17.6.

Dobrý den,

zítra náš společný Skype v 10:30 hod., omlouvám se za změny, zkrátka musím být, kde je potřeba, ale zítra to vypadá nadějně. Prosím děti, ať mají připravené uč. a PS. Bude to naše poslední on-line setkání. Doladíme, co je potřeba, abychom uzavřeli učivo. Slyším z mnoha stran, že únava už je veliká.

Příští týden ve středu od 10 do 11:30 a v pátek od 13:30 do 14:30 budeme vybírat učebnice (kdo nevrátí, nedostane vysvědčení), dále si ve třídě vyzvednete kufříky, bedničky atd. Při této příležitosti vám vrátím peníze za ŠD, ŠVP a kroužky. Každému napíši na WhatsApp, o jakou částku by mělo jít, případně dořešíme nesrovnalosti.

Uvidíme se společně při předání vysvědčení v úterý 30. 6., sledujte prosím web, informace budou upřesněny.

Zdravím a děkuji

Lucie Šrámková

 

 

15.6.

Anglický jazyk

Dobrý den, prosím dodělat stránky 52 a 53 v učebnici i pracovním sešitě. Z organizačních důvodů přebírám zítřejší skype.

Děkuji Pechová

15.6.

Dobrý den,

v DM Software pro zájemce pracovní listy Čj. Zítra Skype. Na příští týden vypíši termíny, kdy se budete moci zastavit pro kufříky, vrátím vám platby apod. Děkuji.

L.Š.

 

 

12.6.

Přeji všem dobrý den,

tento týden nám bohužel nevyšel Skype, paní učitelka Pechová to dětem určitě vynahradila a příští týden už to snad bude v pořádku a sejdeme se v úterý v 10:30 hod. Blížíme se do finále, čekají nás převážně už jen kapitoly s opakováním. Ještě jednou Vám děkuji za dobrou práci s dětmi i spolupráci se mnou. Příští týden vložím pro zájemce do DM Software oddychové pracovní listy. Co se týká klasifikace druhého pololetí, nějaké známky máme, dále budu vycházet z práce během distančního vzdělávání, známky nebudou horší, než v prvním pololetí. Info k organizaci závěru roku vložíme, čekáme na podklady ministerstev. V případě potřeby jsem na telefonu, mailu...

ČJ je zadán z minulého týdne i na příští týden (částice, citoslovce do str. 155). Kdo má hotovo a nudil by se, může se vrhnout na kapitolu Předprázdninová.

Čítanka poslední kapitola Ve světě fantazie str. 144 - 157 do konce školního roku.

M opakování uč. str. 81 - 86, PS 39 - 41.

PRV kapitola Plánujeme výlet uč. str. 74 - 75, PS str. 38 - 39. Můžete modifikovat na váš rodinný výlet.

Přeji hezký víkend

Lucie Šrámková

 

10.6.

Dobrý den,

bohužel ani zítra se z organizačních důvodů ke Skypu nedostanu, ale Skype bude v domluvený čas s paní učitelkou Pechovou. Děkuji za pochopení.

L. Šrámková

 

 

10.6.

Anglický jazyk

Dobrý den, prosím dodělat stráky 50-51 v učebnici i pracovním sešitě.

Děkuji Pechová

8.6.

POZOR ZMĚNA

SKYPE TENTO TÝDEN Z ORGANIZAČNÍCH DŮVODŮ AŽ VE ČTVRTEK 11.6. V 10:30 HOD. DĚKUJI ZA POCHOPENÍ.

L. ŠRÁMKOVÁ

 

5.6.

Dobrý den, zadávám učivo na další týden, pouze ČJ na následující dva týdny, kdo zvládne rychleji, může se vrhnout na opakovací kapitolu.

ČJ uč. str. 148 - 155 částice a citoslovce, vysvětleno v rámečku, PS 34 -37, 35/5 nedělejte.

Čítanka str. 140 - 143, klidně doplňte filmem.

M dokončíme geometrii PS str. 55 - 60, obvod se vypočítá součtem délek stran, sovy nemusíte.

PRV uč. str. 72 - 73, PS dobrovolně str. 37/2,3

Skype opět v úterý v 10:30 hod., učivo s dětmi projdeme.

Děkuji. Přeji pěkný víkend.

Lucie Šrámková

 

3.6

Dobrý den, poslech k písničce z učebnice na straně 49 jsem vám poslala na WhatsApp. Prosím dodělat do pátku stránku 49 v pracovním sešitě. Dále Vám pošlu minitest pro děti, ten prosím napiště a také pošlete ke kontrole.

Děkuji Pechová

2.6.

Prezentace s otázkami k Barykovi

https://view.officeapps.live.com/op/view.aspx?src=http://dumy.cz/nahled/32732

 

V DM Software jsou pro zájemce materiály k ČJ.

 

1.6.

Přeji dětem, ať si užijí krásný sváteční den!

Posílám červnového Baryka

https://youtu.be/l0n2AHgmfQ4

L.Š.

 

 

29.5.

Dobrý den,

zadávám v předstihu učivo dalšího týdne.

ČJ uč. str. 144 - 147, PS str. 32 - 33. Přibližně čtyři vyuč. hodiny.

Čítanka str. 138 - 139 + otázky pod textem. Jedna vyuč. hodina.

M geometrie - obdélník, čtverec uč. str. 102, PS str. 53 - 54. Přibližně dvě vyuč. hodiny.

PRV uč. str. 70 - 71 přírodní společenství luk, PS str. 36. Hezké téma, doporučuji vycházku a zaměřit se na rostliny a živočichy, význam luk... Přibližně dvě vyuč. hodiny.

Skype v úterý od 10:30 hod.

Přeji hezký víkend.

Lucie Šrámková

 

 

28.5.

Agnlická jazyk

Dobrý dne, prosím udělat stránky 48 v učebnici i pracovním sešitě. Tyto stránky si společně zkontrolujeme přes skype v pondělí 1.6.  v 9:30.

Děkuji Pechová

25.5.

Zdravím v dalším týdnu,

v naší třídě 90% žáků pokračuje v dálkovém vzdělávání, já jsem přítomna ve škole, proto budou malé změny. Učivo na týden budu zadávat během pondělního dopoledne. Skype bude probíhat v dopoledních hodinách, den a čas tady vždy v předstihu upřesním. Kontrolu učiva se pokusíme zvládnout přes Skype, ať si děti mohou samy pracovat s případnou chybou. Pokud budete chtít něco poslat, můžete přes WhatsApp, je možné, že bude delší prodleva, než zareaguji, děkuji za pochopení. Dále funguji na telefonu, mailu.

ČJ kapitola Přírodní a další slovní druh - příslovce - učebnice str. 140 - 143, vysvětleno v tabulce na str. 142. PS str. 30 - 31. Přiblizně čtyři vyuč. hodiny.

Čítanka str. 136 - 137. Jedna vyuč. hodina.

M Orientace v čase uč. str. 80, PS str. 37. + Co už umím PS str. 38 - tuto stranu prosím určitě poslat. Dvě až tři vyuč. hodiny.

PRV kapitola o zemědělství učebnice str. 68 - 69, PS str. 35. Přibližně dvě vyuč. hodiny.

Děkuji za spolupráci, ještě vydržte :-)

Zítra v 10:30 Skype. Zadané učivo si projdeme.

Lucie Šrámková

 

24.5.

Dobrý den,

učivo na další týden sem vypíši zítra dopoledne. Skype bude v úterý dopoledne - viz níže. Link s přístupem do naší skupiny jsem ze stránek odstranila (stránky jsou veřejné, není nutné, aby to tu stále viselo), myslím, že kdo měl zájem, už se do skupiny připojil, v opačném případě mi napište, pošlu přes WhatsApp. Děti mohou skupinu k popovídání využívat vždy 10 min před a po našem setkání, jindy prosím používání zamezte, nemohu mít konverzaci pod dohledem jindy, než v určený čas a snažím se předejít možným nepříjemnostem, berte prosím na vědomí a připomeňte dětem bezpečné používání internetu, aplikací apod. Děkuji a přeji hezký zbytek neděle.

Lucie Šrámková

 

20.5.

Dobrý den,

v aktualitách najdete informace k organizaci od 25.5. Prosím všechny, aby si zařídili přístup do DM Software (přihlašovací údaje jsem vám posílala přes WhatsApp na začátku dubna). Z naší třídy nastoupí do školy tři žáci. Jsou přiřazeni do skupiny k prvňákům a paní učitelce Oličové. Zadání učiva bude stejné pro děti ve škole i doma, vždy ho napíši sem na stránky, jak jste zvyklí. I nadále budeme ve spojení přes telefon, mail... Skype příští týden proběhne z organizačních důvodu v úterý od 10:30 hod., děkuji za pochopení. V případě nejasností mě kontaktujte.

Přeji klidné dny

Lucie Šrámková

 

 

17.5.

Zdravím, jsem tu s učivem do dalšího týdne. Spojení přes Skype se nám v pátek zdařilo, hurá, mouchy vychytáme :-). Bylo zábavné se s dětmi vidět a slyšet. Omlouvám se za dobu, kterou nám to nakonec zabralo, to jsem tedy vůbec neodhadla. Zítra, tedy v pondělí v 16 hod. se pokusíme o další toto setkání, kdo bude mít zájem. Povíme si něco k zadané látce a ráda bych, abychom četli z čítanky, přidá se k nám opět i paní učitelka Pechová s AJ :-). Kdo se zúčastní prosím připravit učebnice a pracovní sešity. Příští pondělí bychom práci na Skypu zkontrolovali. Samozřejmě můžete i nadále posílat foto, psát, volat... Během tohoto týdne vložíme informace k organizaci výuky od 25.5.

ČJ učebnice projít str. 136 - 139, rámečky s vysvětlením dalšího sl. druhu - spojek. PS str. 28 - 29. Přibližně 3 vyuč. hodiny.

Čítanka str. 134 - 135 v případě, že bychom nečetli on-line. Max 1 vyuč. hodina.

M stále kapitola o násobení a dělení mimo obor násobilek do 1000. Z Vašich reakcí vím, že to většinou nedělalo problémy, to jsem ráda. Učebnice do str. 79. PS str. 35 - 36. K tomu geometrie - čtyřúhelníky uč. str. 101 dole, v rámečku vysvětleno. PS str. 52. Přibližně 2-3 vyuč. hodiny.

PRV kapitola o půdě učebnice str. 66 - 67, PS str. 34. Opět možné čerpat z encyklopedií, nebo pořadů o zahradničení, případně se prohrabat v záhonu :-). Max 2 vyuč. hodiny.

Děkuji za spolupráci a přeji klidný týden.

Lucie Šrámková

 

 

14.5.

Dobrý den, pro zájemce odkaz na naší skupinu Třeťáci na Skype. První pokus o spojení zítra ve 14 hod. Prosím připravit čítanky a učebnice na Aj, popovídáme, něco si přečteme a zahrajeme. Odhaduji 30 - 45 min. Pokud se nám to osvědčí, v dalších týdnech by to mohl být také způsob, jak zadávat a kontrolovat učivo.

L. Šrámková

Aktualizováno

 

13.5.

Anglický jazyk

Dobrý den, prosím do pátku 15.5. poslat ke kontrole stránky z pracovního sešitu 46 a 47.

Dobrý den,

10.5.

Zdravím do dalšího týdne,

podle prací, které posíláte musím říci, že si vedete opravdu dobře, vydržte :). Kdo ještě neposlal závazné vyjádření k účasti dětí ve škole od 25.5. o které se žádalo minulý týden, učiňte tak prosím co nejdříve (materiály MŠMT k uvolňování v oblasti školství včetně prohlášení najdete v elektronické vývěsce OPRAVA - V AKTUALITÁCH, omlouvám se, kdo hledal), děkuji. Všechny důležité informace ohledně organizace několika posledních týdnu školy vám sem napíši hned, jak to bude možné, je to složitá situace, která se řeší, děkujeme za pochopení. V pátek po obědě bych chtěla vyzkoušet setkání naší třídy přes Skype, je to dobrovolné, vše ještě upřesním. A nyní k učivu...

ČJ učebnice str. 132 - 135 kapitola Ptačí a zájmena - vysvětleno na str. 133. Rovnou píši slova tajenky na str. 135 SET, PÍT, NOTA, JIŽ, KEŘ, LYSÁ, vyjdou SPOJKY (o těch v dalším týdnu), již-už a lysá-holá jsou synonyma. PS str. 26 - 27 a prosím ke kontrole. Poradím (děti si hlavinky namáhat mohou, vy budete vědět). Ve cv. 1 se ta slovesa jen přeházejí/číslovka DVĚ/datel, holub, kanár, kukačka, slepice/vepř-kvičí, kvičí-ve chlívku/ např. hezky-krásně. Cv. 2 MOJE, JEJÍ, TAHLE, TYTO. Cv. 3 holub, vepř, králík, krav, kur, tele. Cv. 4 já, ty, my, vy, ona, oni. Rozsah práce přiblizně 3 vyuč. hodiny.

Čítanka - kapitola Ve světě dětí, str. 130 - 131 přečíst, převyprávět svými slovy, děti mohou zjistit význam svého jména. Max 1 vyuč. hodina.

M procvičovat násobení a dělení do sta a násobení a dělení mimo obor násobilek do 1000, až to dobře půjde, tak v učebnici str. 78 - 79 kapitola Násobení dvojciferných čísel jednociferným číslem zpaměti (nelekejte se, název horší, než učivo). V učebnici na str. 78  v rámečku a pod ním vysvětleno. Rozložíte dvojciferné číslo na desítky a jednotky, zvlášt' vynásobíte jednociferným číslem a součiny sečtete. Nepospíchat, v každém ze tří kroků se dá chybovat... pokud nepůjde, volejte, pokusím se pomoci. PS str. 33 (cv. 6 se sovou dobrovolné) a str. 34. Pojmy pro cv. 7,8

sčítanec + sčítanec = součet

menšenec - menšitel = rozdíl

činitel x činitel = součin

dělenec : dělitel = podíl

Rozsah práce asi 3 vyuč. hodiny. Obě strany prosím poslat na WhatsApp.

PRV z minulého týdne, někteří už mají hotovo.

Přeji klidný týden.

Lucie Šrámková

 

6.5.

Dobrý den,

prosím o vyjádření k účasti dětí ve škole od 25.5. Více info v aktualitách. S některými jsme situaci probírali individuálně, ale chci Vás ujistit, že není nutné vysvětlovat důvody Vašeho rozhodnutí, at' je jakékoli. Dálkové vzdělávání bude probíhat i nadále.

Přeji hezký den

Lucie Šrámková

 

 

3.5.

Zdravím, začínáme další měsíc a pokračujeme v distanční výuce, děkuji Vám za dobrou spolupráci, vím, že je to náročné, vydržte, zachovejte nadhled a veďte děti k samostatnosti, moc na ně myslím. Pokud se stane, že nestihnete vypracovat učivo včas, nic hrozného se neděje, odevzdáte později, žádné následky z toho nevyvozuji. Píši k učivu přibližný čas, který by vám mělo zabrat.

ČJ - předložky a číslovky - v uč. prosím projděte str. 128 - 131. PS str. 24 - 25. Přibližně 4 vyuč. hod.

Posílám Baryka na květen a prezentaci, která ověří, jak pozorně děti poslouchaly.

http://www.pohadkar.cz/video/ja-baryk-a-muj-snek/

https://view.officeapps.live.com/op/view.aspx?src=http://dumy.cz/nahled/32731

M - násobení a dělení mimo obor násobilek do 1000 v uč. vysvětleno na str. 72, 75 a 76. V uč. procvičujte dle potřeby až do str. 77. PS str. 32. Na osvojení učiva a vypracování PS přibližně 2 vyuč. hod., kdo bude dělat i cvičení v uč., tak samozřejmě více.

PRV na tento a příští týden uč. str. 64 - 65, PS str. 32 - 33. Přibližně 2 vyuč. hod.

Stránky z PS prosím poslat na WhatsApp do pondělí 11.5., PRV do pátku 15.5., děkuji.

Přeji klidný týden

L. Šrámková

 

28.4.

Zdravím. Do DM Software jsem pro zájemce vložila čtyři výukové obrázky k PRV, najdete je tam od zítra do příštího pátku. L.Š.

 

27.4.

Anglický jazyk

Dobrý den, prosím dodělat stránku 45 v pracovní sešitě. Na stránce 45 v učebnici přečíst a přeložit příběh -My friens is a monster.
Zaslat ke kontrole do středy 29.4.

Děkuji Pechová

26.4.

Přeji dobrý den všem, jsem tu s učivem na další týden.

ČJ - přídavná jména uč. str. 124 - 127. PS str. 22 - 23, obě strany prosím do týdne ke kontrole. Nepředpokládám, že by téma dělalo potíže, časově přibližně 3 hodiny.

V čítance prosím dočíst kapitolu Ve světě přírody.

M - procvičovat násobení a dělení, způsob i rozsah nechám na vás. Dále nás opět čeká geometrie - rovinné útvary, především trojúhelník. V učebnici vysvětleno na str. 100 - 101. PS prosím vypracovat str. 48 - 51 (kdo by tápal u přímek, úseček apod., učebnice od str. 91), cvičení se sovičkami jsou dobrovolná, str. 51 prosím poslat ke kontrole během týdne. Rozsah přibližně 2 hodiny.

V PRV začíná nová kapitola o rozmanitosti přírody. Nechte prosím děti prohlédnou v učebnici str. 62 - 71, at' mají ucelenou představu. Mohou si k tématu vyhledat info ve svých knihách, ale především si povídejte o tom, co je kolem nás, jděte ven, zasaďte něco... Při činnostním učení to děti pochopí mnohem lépe a hlavně trvale, navíc se tak rozvíjí environmentálního cítění. Na tento týden str. 62 - 63 v učebnici.

Děkuji za spolupráci, mějte klidný týden.

Lucie Šrámková

 

22.4.

Na dnešek připadá Den Země. V rámci prvouky ho můžete oslavit třeba procházkou :-). Níže zajímavá videa k tématu. Pěkný den.

https://edu.ceskatelevize.cz/kolekce/den-zeme

 

21.4.

Anglický jazyk

Dobrý den, prosím udělat stránku 44 v učebnici i pracovním sešitě.

V učebnici si přečíst a přeložit text, odpovědět na tabulku.

Děkuji Pechová

19.4.

Zdravím do dalšího týdne a jdeme rovnou na to :-)

ČJ učebnice str. 120 - 123 učivo základní skladební dvojice vyvozeno pomocí cv. 14  - vzorec souvětí - každou větu v souvětí  označíme V a číslo věty, spojovací výrazy včetně čárky se vypisují a stejně tak znaménko na konci věty, v každé větě musí být sloveso.

Např. Vlček se schoval a pes poodešel stranou. V1 a V2.

A právě slovesa jsou klíčová pro skladební dvojice. Vždy vysvětleno v rámečku. Možná to bude chtít trpělivost, než si to děti osvojí a uvědomí si, jakým způsobem se ptát. Prosím upozornit na zájmena se a si, která se pojí se slovesem a na předložky, které patří k podstatným jménům. Diktát tentokrát klidně cvičně jako přepis. PS str. 19 - 21, foto str. 19 prosím poslat ke kontrole do pondělí 27.4. Rozsah práce přibližně 4 vyuč.hodiny.

Čítanka - dočíst kapitolu Ve světě přírody.

V M opět trochu počítání - kapitola Písemné sčítání a odčítání trojciferných čísel. V učebnici vysvětleno na str. 66 a 68, začínáme počítat vždy odzadu a zespodu. Písemné počítání dětem potíže nedělalo, snad nezapomněly. PS str. 28 - 30, dobrovolníci mohou i str. 31. Ke kontrole prosím poslat foto str. 29 do pondělí 27.4. Rozsah práce přibližně 3 vyuč.hodiny.

V PRV uč. bychom měli mít hotovo do str. 61, v PS do str. 31. Tento týden se můžete věnovat opakování, doporučuji orientace v čase, jak žili naši předkové, učivo o vzduchu a klidně i měření délky, objemu a hmotnosti (uč.str.32 - 33). Čeká nás kapitola o rozmanitosti přírody a o rostlinách, děti by si měly všímat proměn přírody na jaře, vycházet ze svých zkušeností, pozorovat, mohou si vyhledávat informace v knihách, časopisech...

Děkuji, ať se práce daří.

L. Šrámková

 

17.4.

Dobrý den,

v aktualitách informace k uvolňování opatření.

Na druhý pokus snad naleznete v DM Software doplňkové materiály k tělesům, děkuji za zpětnou vazbu a některým z vás i za spolupráci při odstraňování problému :-). Dnes o tělesech i v pořadu UčíTelka pro třeťáky.

Přeji pohodový víkend.

L. Šrámková

 

16.4.

Hezké čtvrteční dopoledne,

do DM Software jsem vložila pro 3.třídu sítě těles, kdo by měl chuť si vyrobit třeba krychli :-). Najdete to ve Výuka - Výukové zdroje.

Budu ráda, když dáte vědět, jestli vše funguje.

I nadále budu využívat tyto naše stránky jako hlavní způsob zadávání práce apod. Pro komunikaci WhatsApp. Pokud vložím něco do DM Software, napíši to sem, ať se nepřihlašujete zbytečně.

Zdravím

L. Šrámková

 

 

15.4.

Dobrý den,

prosila bych do pátku 20.4. 2020 dodělat stránky v učebnici 42 - 43. Ať si děti stránky pořádně prohlédnou, přečtou a přeloží. Prosím o zapsání nové otázky do slovníčku -What do you like? Co máš rád?, odpovědˇ - I like - Já mám rád. Do you like? - Máš rád/ ráda?, Yes, I do - Ano, mám , No, I donˇt -Ne, nemám.

S dětmi můžete udělat malý rozhovor na základě těchto vět. Ptát se jich a oni odpovídají a naopak.

V pracovním sešitě strany 42-43.

Vše zaslat ke konrole.

Přeji krásny zbytek dne.

Děkuji Pechová

 

13.4.

Zdravím Vás,

doufám, že jste si užili velikonoční svátky a máte sílu do další práce.

ČJ uč.str. 116 - 119. Většina cvičení ústně, vypisovat mohou děti na mazací tabulky. Pokud nemáte Pravidla českého pravopisu, tu část cvičení vynechte a pořiďte třeba k Vánocům  :-). Na str.119 první branka čas minulý, druhá branka čas přítomný a poslední branka čas budoucí. Diktát prosím dětem nejprve přečtěte celý v přirozeném tempu, následně pomaleji po větách, znovu celý pro kontrolu, poté dětem ukažte text a nechte je, at' si najdou a opraví chyby.

M procvičovat individuálně převody jednotek, dále geometrie - geometrické útvary jsou prostorové (tělesa) a rovinné - nás teď budou zajímat tělesa, vysvětleno v učebnici na str. 100 (POZOR trojúhelník už NE), PS str. 47 prosím do pátku poslat ke kontrole. Učivo trénujeme v manipulačních činnostech - stavby z kostek, půdorys, hledání geometrických těles v předmětech, které nás obklopují...

Pro představu rozsah tohoto učiva z ČJ i M dohromady přibližně 4 hodiny.

Čtení a PRV jsem zadala minulý týden. Většina z vás už mi PRV poslala a má splněno, děkuji.

Pokud mi práci dětí pošlete po 14.hodině, zareaguji následující pracovní den, snažila jsem se odpovídat obratem (i ve večerních hodinách, či o víkendu), ale to dlouhodobě nelze, děkuji za pochopení. V případě potíží samozřejmě pište, volejte.

Klidný začátek týdne.

L. Šrámková

 

9.4.

Dobrý den,

děkuji za práce dětí, které posíláte. Na WhatsApp každému z Vás  pošlu přihlašovací údaje do aplikace DM Software, obecné informace a žádost o registraci najdete v elektronické vývěsce.

Přeji veselé a klidné velikonoce a hodně zdraví.

L. Šrámková

 

8.4.

Anglický jazyk -Bug café

Prosím do pátku 10.4. 2020 zapsat ke kontrole slovíčka ze strany 42 do slovníčku, pak na tří řádky do Aj-domácí.

FISH- RYBA

CHICKEN- KUŘE

PIZZA- PIZZA

SAUSAGES- PÁRKY

SALAD - SALÁT

CHIPS- HRANOLKY

VEGETABLES -ZELENINA

POTATOES- BRAMBORY

Děkuji Pechová.

 

6.4.

Anglický jazyk

Dobrý den, po každém ukončení kapitoly v učebnici s dětmi píšeme minitest. Tento ten test Vám pošlu do aplikace WhatsApp. Atˇ test děti vyplní a do středy 8.4.2020 poslat ke kontrole na WhatsApp. (bude potřeba ho vytisknout)

Děkuji Pechová

5.4.

Dobrý den všem,

hlásím se s další várkou učiva, mým šikovným žáčkům to určitě půjde rychle od ruky :-).

ČJ Stále slovesa a vlastní jména uč. str. 114 - 115 (cv. 20, 21, 24 ústně). PS celé str. 17 -18, pouze cv. 9 NE.

V čítance máme dubnovou kapitolu Ve světě přírody str. 114 - 129. Prosím děti, at' průběžně čtou (nahlas, potichu, čtěte klidně společně před spaním...), někdo přečte za víkend, někdo bude mít do konce měsíce co dělat - nevadí, ale číst je potřeba.

M Jednotky délky, hmotnosti a objemu (už jsme probírali i v PRV) - v učebnici vysvětleno na str. 62 - 65. Nemusíte dělat všechna cvičení v uč. a nemusíte je dělat celá. PS str. 24 - 27.

ČJ PS + M PS prosím poslat foto.

PRV na tento a příští týden - povídání o Velikonocích uč.str. 59 - 61, PS str. 31.

Závěrem Vám děkuji za spolupráci, Vy i děti máte velkou pochvalu. Přeji hodně sil, klidu a vydržte :-). Jsem na telefonu, mailu...

L. Šrámková

 

3.4.

Dobrý den,

prosím o zaslání Vašich aktuálních  e-mailových adres, stačí jeden z rodičů. Zadáme do systému školy a budeme využívat k rozesílání hromadných informací apod. Téměř se všemi jsem ve spojení, pro jistotu tel. 733 396 249, luciesramkova@outlook.cz. Děkuji a přeji klidný víkend. L.Š.

 

1.4.

Přeji dobré dopoledne,

na začátku každého měsíce se ve škole věnujeme mimočítankové četbě knihy Já Baryk. Knihy zůstaly ve škole, ale nevadí, poradíme si. Posílám odkaz na pohádku a pro zájemce i prezentaci s otázkami k příběhu.

Hezký den

 

http://www.pohadkar.cz/video/ja-baryk-a-muj-cap/

 

https://view.officeapps.live.com/op/view.aspx?src=http://dumy.cz/nahled/32730

 

 

31.3

Anglický jazyk

Dobrý den, práci máte zadanou do pátku. Postupně můžete posílat na aplikaci WhatsApp ke kontrole. Zadanou práci najdete popsanou níže. Dám Vám sem odkazy, kde si děti mohou procvičovat angličtinu.

https://www.youtube.com/watch?v=A-gaqA8wy5k
https://www.umimeanglicky.cz/anglictina-podrobne-3-trida
https://skolakov.eu/anglicky-jazyk-3-trida

Přeji hezký den.

30.3.

Dobré pondělní dopoledne,

určitě už se těšíte na učivo na tento týden, že.

ČJ Pokračování v učivu o slovesech, projděte prosím uč. str. 110 - 111 - důležité informace v rámečku (čas a infinitiv až v další kapitole). Str. 112 - 113 slohová část o přihlášce - typ formuláře a opakování o vlastních jménech. PS 15/1,3 a str. 16 celá (cv. 5 je na přídavná jména, ale nevadí). ČJ je obsáhlá, vím, ale opravdu nedávám nic navíc, rozsah cvičení v uč. si přizpůsobte. Kdo nemá dost, může k procvičování využít různé odkazy zde na stránkách (týká se i matematiky).

M Individuálně procvičovat pamětné sčítání, odčítání trojciferných čísel, a také násobení, dělení.

PRV uč. str. 46 - 47 nechte děti samostatně pročíst, některé věci znají, následně rozhovor o tématu a vysvětlení nejasností. PS str. 24 prosím do konce týdne vypracovat a poslat foto přes WhatsApp, nebo mailem.

V případě potíží pište, volejte. Děkuji.

V pátek jste byli v tvořivém rozpoložení, přislo mi hned několik fotek úžasných výtvorů, moc děkuji a jen tak dál.

 

27.3

Dobrý den, na stránce v učebnici 40-41 se jedná hlavně o poslechy a čtení. Děti jsou zvyklé, že nejdříve čteme a pak následně překládáme.

Na 40 staně v učebinici se objevuje pro děti nová otázka WHOSE....... IS THIS? -v překladu ČÍ TO JE ? , a dále slovíčka jako jsou CLOWN, PIRATE, POLICE OFFICER, COWBOY -V překladu KLAUN, PIRÁT, POLICISTA, KOVBOJ. Prosím o zapsaní do slovníčku a pak na tři řádky do Aj školní. Tento úkol prosím zaslat na aplikaci WhatsApp do středy 1.4.2020 ke kontrole. Strana 41 v učebnici je komix, ten atˇsi děti přečtou a pokusí se přeložit.

V pracovní sešitě dodělat stránky 40-41.

Tuto dvojstránku zaslat ke kontrole do příštího pátku 3.4.2020.

Přeji hezký víkend Pechová


27.3.

Dobrý den, ve škole pracujeme s naučných tabulkami s přehledy učiva, posílám odkaz na stránky. Stačí, když kliknete na vybraný obrázek, zvětší se a děti mohou používat jako oporu při učení. Přeji hezký víkend.

http://www.stiefel-eurocart.cz/cesky-jazyk-literatura/1250-slovni-druhy-vseobecny-prehled-160-x-120-duo-20-a4.html

 

26.3

Vážení rodiče,

toto jsou slovíčka ze stránky 38-39 v učebnici. Ať si je děti opakují, slovíčka která jsou nová ať si zapíší do slovníčku, následně na tři řádky do aj školní, jak jsou zvyklí.

Hat- čepice

Skirt- sukně

Jumper- svetr

Shirt - košile

T-shirt- triko

Coat- kabát

Jacket- bunda

Jeans -džíny

Shoes - boty

 

Dále se zde objevuje otázka např. HAVE YOU GOT NICK`S T-shirt?  -MÁŠ NIKOVO TRIKO?

Odpovědi - YES, I HAVE -ANO, JÁ MÁM

NO, I HAVEN`T - NE ,JÁ NEMÁM

HERE YOU ARE - TADY MÁŠ

V pracovní sešitě  měly děti pracovat na stránce 38-39.  Pošlete mi ke kontrole na můj WhatsApp, který najdete pod tímto telefoním číslem- 728 222 169.

 

 

Předem děkuji, zítra pošlu další instrukce a materiály.

Pechová


25.3.

Dobrý den, do příštího týdne prosím projít ČJ uč.str. 108-109 - práce s textem, úvod do učiva o slovesech. Děkuji

24.3.

Dobré dopoledne, jen upřesnuji info - kdo odevzdal příběh na Z před uzavřením škol, má hotovo. Děkuji za upozornění. Hezký den.

23.3.

Přeji hezké pondělí všem,

posílám učivo na tento týden. Nedělejte vše najednou, úkoly si rozvrhněte. Prosím děti o pečlivou a pokud možno samostatnou práci, klidně ukažte rodičům, jak si třeba cvičení v učebnici děláme zajímavější pomocí tabulek, doplnění i/y nezapisujeme, ale ukazujeme rukama apod. Rodičům děkuji za spolupráci a budu ráda za zpětnou vazbu. Je to pro všechny složitější, přizpůsobte si to. Sledujte prosím odkazy v aktualitách, třeba váš něco zaujme.

 

ČJ Intenzivně procvičovat vyjmenovaná slova (příběh na vyjmenovaná slova po Z můžete vyfotit a poslat mi ho mailem, nebo na whatsapp) + doplňovat i/y a opakovat učivo o podstatných jménech (tedy umět najít podstatná jména a určit pád, číslo a rod - vše vysvětleno v uč., dětí vědí). Ve druhé polovině týdne napíši další pokyny k ČJ.

Čítanka str. 111 - 113

MA PS str. 46 Osová souměrnost - odlehčené učivo, dokreslování obrázků, nutno soustředit se, pozorovat, postupovat pomalu. Děti tuto činnost znají modifikovaně i z PRV (přeložit čtvrtku, obkreslit u hrany např. polovinu sněhuláka, vystříhnou a rozevřít) a VV (čtvrtka přeložená na půlku, na jednu polovinu namalovat vodovkami polovinu motýla/srdce/květiny/cokoli souměrné podle osy... a otisknout), mělo by je to bavit a zabavit, nechte je pracovat samostatně.

PRV uč. str. 44 - 45 nechte děti pročíst a popovídejte si o tématu, případně si mohou děti najít další informace ve svých encyklopediích.

 

20.3.

Dobrý den, milé děti a vážení rodiče,

Děkuji za pozdravy, které posíláte, je to milé a vážím si toho!

Posílám další možnost procvičování, berte to prosím ode mě jen jako nabídku, někomu stačí zadané učivo, někdo zvládne (anebo potřebuje) větší zápřah, každý z rodičů má také jiné časové i organizační možnosti, ale pravidelná práce a průběžné procvičování je potřeba.

https://www.scio.cz/pro-deti-a-rodice/procvicovaci-testy.asp?fbclid=IwAR0h-G-gj2DIuW5ErNg-oJ3hFolGoOUwvVsvEyBK6ZlfeT7IGYwRsChlq8k

Zaregistrovala jsem se, abych zjistila, oč se jedná, pár testů jsem zkusila, jsou zajímavé a přiměřené. Pokud máte zájem, zadáte testy pro 3.třídu do košíku a objednáte, na mail Vám přijdou přihlašovací údaje. Nelekejte se platby, v závěru se vygeneruje předem zaplaceno. V registraci dítěte jde opravdu pouze o jméno (prověřila jsem :-))

Pokud budete chtít konzultovat jakoukoli práci dětí, nebo budete potřebovat zpětnou vazbu, můžete poslat foto přes aplikaci WhatsApp, nebo mailem.

A vy, moji žáčci, doufám, že s chutí a pilně pracujete a pomáháte maminkám a tatínkům, už jste rozumné děti a já dobře vím, jak pěkně umíte pracovat.

Přeji hezký víkend

 

18.3.

Dobrý den, milé děti a vážení rodiče,

často na vás myslím, hlavně při plnění úkolů s mojí školačkou, snad vše dobře a v klidu zvládáte. Připomínám, že pokud by někdo potřeboval konzultaci, můžete zavolat, nebo napsat. Držte se.

P.S. Něměli bychom zapomínat na výchovy, tak doufám, že jste v rámci možností v pohybu, že si zpíváte a něco pro radost tvoříte :-)

 

16.3.

Zdravím všechny v dalším týdnu a doufám, že se vám daří dobře. Posílám učivo na tento týden, převážně procvičování, určitě snadno zvládnete.

ČJ uč.do str. 107 - pokud jde, stačí část cvičení, nemusíte vše psát, stačí ústně, PS str.14, čítanka str. 110

M PS do str. 23

PRV uč.do str. 45, dobrovolně PS str. 23

V aktualitách zajímavé odkazy.

 

Anglický jazyk

Stránku 38-39 v učebnici( otázku: Have you got?+ odpovědi: Yes, I have, No, I haven't). Dodělat stránku 38-39 pracovní sešit. Celkově ať děti opakují probranou látku. Procvičovat si také mohou na internetových stránkách.

https://skolakov.eu/anglicky-jazyk-3-trida

https://www.skolasnadhledem.cz/profil/1-stupen/804-anglicky-jazyk?scroll=0

https://www.umimeanglicky.cz/

 

Děkuji za spolupráci, přeji klid a užijte sluníčka.

 

14. 3.

Vážení rodiče,

vzhledem k dalšímu zpřísnění bezpečnostních opatření škola ruší pondělní distribuci učiva. O náhradním způsobu budete informováni. Žákům s bydlištěm v Otročiněvsi budou studijní materiály předány prostřednictvím zaměstnanců obecního úřadu v úterý 17. 3. nebo ve středu 18. 3. do domovní schránky.

 

12.3.

Zdravím děti i rodiče,

Myslím, že všichni máte doma potřebné učebnice a pracovní sešity, pokud ne, bude možné si je vyzvednout v pondělí dopoledne ve škole. Pracovní listy připravovat nebudu, plňte prosím zadanou práci, děti ať procvičují čtení nahlas, trénovat vyjmenovaná slova, slovní druhy, násobení a dělení mohou i za pomoci počítače např. webové stránky

https://skolakov.eu/

http://www.rysava.websnadno.cz/Cesky-jazyk-3rocnik.html

https://www.skolasnadhledem.cz/

 

Přeji pevné nervy i zdraví

Hezký den

 

 

11.3.

Dobrý den,

posílám stav učiva do konce tohoto týdne:

ČJ uč.do str. 103, PS do str. 13

M PS do str. 21 (v učebnici vysvětleno na str. 49 - 61 + mnoho cvičení na procvičování)

Kdo bude chtít, tak v Hejného matematice cokoli do konce sešitu, kromě indického násobení - nemáme vysvětleno.

PRV uč.str. 42 - 43, PS str. 22

 

S dětmi jsem si včera vysvětlila, proč je nutné pracovat formou samostudia.Sledujte prosím průběžně informace na školním webu, děkuji. Jsem na telefonu. Snad se situace co nejdříve vrátí do normálu...

Hezký den

 

10.3.

Informaci o uzavření školy už zřejmě všichni máte, prosím průběžně sledovat stránky.

DÚ není. Děti si dnes měly odnést všechny učebnice a pracovní sešity, aby mohly průběžně doma plnit úkoly, které budu vypisovat.

 

9.3.

DÚ do středy napsat příběh na vyjmenovaná slova po Z

 

6.3.

DÚ: M PS 17/34

Dnes 1 - 4 z PRV

Info pro nepřítomné:

ČJ uč.do str. 98, PS do str. 11, str. 9 ne

M PS do str. 17

PRV PS str. 29

Hezký víkend

 

5.3.

DÚ: M PS str. 16, někteří už ho mají hotový.

Zítra PRV na známky.

Zítra odpadá sportovní i pěvecký kroužek.

 

4.3.

DÚ není.

Známek dnes několik (ČJ, M) a jsou většinou dobré.

Info pro nepřítomné:

ČJ uč. do str. 94 PS do str.7

M PS do str. 16

PRV uč. 48 - 56 PS 25 - 28

 

3.3.

DÚ: M PS 15/27

Všichni dnes 1 z PV, bohužel ne všichni jedničky z diktátu, byly i pětky...

ČJ PS mám u sebe.

Prosím v ŽK podepsat a prostudovat info o preventivním chování v souvislosti s infekčními onemocněními. Info také na webu školy a na nástěnce v budově školy.

 

2.3.

DÚ: M PS 14 sl. úloha

 

28.2.

DÚ: PRV PS str. 26/5 na út.

Dnes velká snaha navázat na včerejšek, odměnou výukový program Matemág na PC.

Info pro nepřítomné:

ČJ mužský rod životný a neživotný, PS do str. 7

M PS do str. 7 OPRAVA DO STR. 14

PRV PS do str. 27

Hezký víkend

 

 

27.2.

DÚ: ČJ PS 5/5

Radost učit dnes, vše se dařilo, velká pochvala!

Někteří 1 z PRV

 

26.2

Dnes bez DÚ

Několik známek 1-3 z ČJ - řada vyjm. sl. po V, doplňování i/y vyjm. sl. B-S

 

25.2.

DÚ: PRV PS 25/1

Dnes jedničky z porovnávání do 1000, ale 1 - 4 z PRV

 

21.2.

DÚ: Příběh na vyjmenovaná slova po V.

Dnes všichni jedničky z geometrie.

M PS mám u sebe ke kontrole.

Hezký víkend

 

20.2.

DÚ dnes není, protože včera byl a neměl být (středa-můj omyl)

V PRV se teď budeme věnovat kapitolám o minulosti, protože nám to tematicky souvisí s texty v čítance, o vzduchu budeme povídat následně.

 

19.2.

DÚ: ČJ PS (2) 4/1

 

18.2.

DÚ: M PS dokončit str. 5

Na zítra geometrické pomůcky a 1. i 2. díl M PS

 

17.2.

DÚ: ČJ čítanka do str. 89 + vyřešit hádanku z komixu

Jedničky z vyjmenovaných slov po S

Prosím geometrické pomůcky

 

7.2.

DÚ: napsat vyprávění na vyjm. sl. po S

Přeji hezké prázdniny.

 

6.2.

DÚ: M PS GEO 55/5

Dnes sedm z devíti dětí trest, zapomněly, jak se mají a nemají chovat o přestávce a nedaly si říct, když jsem jim to připomněla...

 

4.2.

DÚ: ČJ PS 39/5 jen doplňovací část

Na zítra prosím geometrické vybavení

Vybíráme  47,-Kč  za akci Zdravotník, někteří ještě nemají zaplaceno

Info pro nepřítomné:

ČJ uč.do str. 77

M uč. i PS do str. 42

PRV uč.do str. 39, PS do str. 20

 

3.2.

DÚ: ČJ pracovní list - doplňování i/y

 

29.1.

Zdravím po delší odmlce. Z důvodu opakujících se nemocí dcer i mých mě minulý týden zastupovala pí uč. Křížová, která s dětmi v učivu pokračovala dle plánu. Tento týden se organizace výuky přizpůsobovala situaci, zítra končí vyučování v 11:25h., celý den by měla být v naší třídě pí uč. Pechová, která dětem poslední hodinu rozdá vysvědčení, bohužel zřejmě nebude možné, abych předala osobně. Doufám, že bude důvod ke spokojenosti, případně motivace pro zlepšení ve druhém pololetí, které snad už zahájíme společně. Přeji hezké pololetní prázdniny.

 

Tento týden ve třídě zastupuje pí uč. Křížová

 

17.1.

DÚ: ČJ vyprávění vyjm. sl. P, naučit řadu vyjm. sl.

Dnes 1-2 z PRV

V pondělí vzdělávací akce ve škole "Zdravotník"

Hezký víkend

 

16.1.

DÚ: ČJ PS 35/4

Dnes 2 - 5 z ČJ. Zítra znovu doplňování vyjm. sl. a opakování z PRV

Z PV jedničky

 

15.1.

DÚ není

Zítra na známky doplnění i/y vyjm. sl. M

 

14.1.

DÚ: M PS někteří dokončit str. 37

Dnes 1 - 3 z M - násobení dvojciferného čísla jednociferným číslem

Prosím od každého box kapesníků do třídy

Dnes nebylo pracovní vyučování, bude ve čtvrtek, prosím ruličku od toaletního papíru

 

13.1.

Jsem zpět.

DÚ:  ČJ PS 33/7

Rozdáno info k výletu příští týden.

 

8.1.

Z důvodu nemoci nebudu do konce tohoto týdne ve škole.

6.1.

Zdravím v novém roce a ještě jednou přeji vše dobré.

DÚ: M uč. 37/7 stačí ústně.

Info pro nepřítomné napíši zítra.

 

20.12.

Děkuji za milé dárky a přeji všem hezké vánoce a spokojenost v novém roce.

 

19.12.

DÚ: M PS 33/4 na zítra. Po vánocích PRV PS 16/5

Dnes několik známek z M - sl.úloha a písemné +-. Dále dvě známky z ČJ ještě z minulého týdne - doplňování i,y k vyjmenovaným slovům B, L. Někomu se vůbec nepovedlo, oprava možná zítra. Učit se budeme první dvě hodiny.

Zítra nebudou kroužky.

 

18.12.

Doufám, že jste si užili včerejší akci. Moc si cením vaší ochoty a kreativity, kostýmy byly skvělé, děti také, veliká pochvala :-).

DÚ dnes není.

Zítra nebudou tanečky.

V pátek po svačině si s dětmi uděláme besídku ve třídě. Vyučování končí v 11:25h.

 

16.12.

DÚ: M PS dokončit na str. 30 a procvičit text na zítřejší vystoupení

Kostým na zítra úplně jednoduše, v přírodních barvách, třeba starý svetr, šálu, vestu. Může být už na vyučování, necháme ve třídě, děkuji.

 

13.12.

DÚ: naučit text z papíru na úterní vystoupení

Dnes především nacvičování na vystoupení a testování výukového programu zaměřeného na matematiku, ke kterému budete mít přístup, více info napíši příští týden

Prosím o zaplacení zálohy na školu v přírodě během příštího týdne

Hezký víkend

 

12.12.

DÚ: ČJ PS 29/5

Včerejší výlet se vydařil.

Nacvičujeme na vánoční vystoupení, které bude v úterý 17.12.

 

6.12.

DÚ: na čtvrtek ČJ naučit řadu vyjmenovaných slov M a napsat do sešitu příběh. V příbězích neopravuji gramatické chyby, mnohdy by to bylo z větší části červené... opravuji pouze vyjmenovaná slova a hodnotím po obsahové stránce, jde o pochopení významu slov.

PS PRV mám u sebe.

Dnes ČJ na známky, rozdám příští týden.

9.12. - 10.12. Ředitelské volno.

Ve středu 11.12. výlet.

Užijte si volno.

 

5.12.

DÚ na příští čtvrtek přinést vystřižený inzerát.

Dnes jsme měli ve třídě návštěvu z pekla :-).

Dnes 1 - 3 z písemného sčítání dvojciferných čísel, chyby spíše z nedbalosti.

Zítra doplňování i/y vyjm.sl. B, L na známky, možné procvičovat na pracovním listu.

Na zítra prosím geometrické pomůcky.

 

4.12.

DÚ není.

Dětem jsem dnes rozdala info k výletu příští týden.

Zítra M na známky - písemné sčítání dvojcif.č.

Děti mají v ŽK v jiných sděleních poučení, prosím podepsat.

 

3.12.

Omlouvám se za odmlku, už jsem zpět.

DÚ: M PS 27/20

Včera byly děti rozděleny do tříd z důvodu mé nepřítomnosti, dnes jsme zopakovali a sjednotili probrané učivo. I ti, kteří minulý týden chyběli mají téměř doděláno.

Tento týden začneme vyjm. sl. M.

Průběžně procvičovat hlasité čtení.

Ředitelské volno 9.-10.12.

 

28.11.

DÚ dokončit M PS - každý trochu něco jiného, dle pracovního tempa v hodině, děti vědí.

Dnes 1 - 2 z ČJ přepis vět s vyjm.sl.

Na zítra prosím geometrické pomůcky.

Děkuji za sponzorský dar v podobě fixů na tabuli. Nebudu lakomá a podělím se s dětmi v případě potřeby :-).

Včerejší výlet jsme společně vyhodnotili jako povedený.

 

 

26.11.

DÚ ČJ PS 25/4

Dnes všichni jedničky z PRV.

Zítra výlet.

 

25.11.

DÚ: M PS 25/11 a kvůli nekázni ještě dočíst v čítance str. 51

Zítra PRV na známky (uč. str. 24 a 25)

 

22.11.

DÚ: Napsat vyprávění z vyjmenovaných slov  "L" do malých sešitů.

Dnes jedničky z řady vyjmenovaných slov.

V aktualitách podrobnosti k zahájení adventu a divadelnímu představení pro děti v sokolovně.

Shrnutí info ze včerejších schůzek:

27.11. Výlet Praha - divadlo a vycházka

11.12. Výlet Toulcův Dvůr

POZOR ZMĚNA! Vánoční setkání ve škole v úterý 17.11. od 16:30h.

Vrácena platba za keramický kroužek.

Prosím průběžně kontrolovat a doplňovat pomůcky - fixy, nůžky, lepidla...

Stavba probíhá podle plánu.

Info k chování a prospěchu.

Ráda jsem vás opět viděla. Hezký víkend.

 

19.11

DÚ naučit řadu vyjm. sl. po "L" do čtvrtka

Někteří dnes už jedničky z písemného sčítání dvojciferných čísel, všem to jde dobře a rychle, snad nepoleví

Připomínám ve čtvrtek hromadné třídní schůzky v 17h., budu ve třídě o hodinu dříve, pokud budete potřebovat i individuálně

 

18.11.

DÚ dokončit prac. list vyjmenovaná slova, případně procvičovat

U některých příběhů z vyjmenovaných slov jsem se opravdu dobře bavila :-)

Na zítra prosím kdo zvládne 5-10 vatových tyčinek, budeme vyrábět hvězdičky

 

15.11.

Děti dostaly malé sešity, do kterých budeme dělat jen vyjmenovaná slova, sešity mají u sebe, za DÚ mají přepsat příběh s vyjm.sl., který vymýšlely ve škole, někdo už má skoro hotovo, někdo ještě bude muset vymýšlet.

Dnes 1-2 z geometrie, někteří 1 z opakování.

Hezký víkend

 

14.11.

DÚ ústně procvičovat vyjm. sl.

V PRV dobrovolný domácí úkol PS 12/6

Na zítra prosím geometrické pomůcky.

M PS mám u sebe ke kontrole.

 

13.11.

DÚ není

Dnes někteří jedničky z přepisu, chválím

 

12.11.

DÚ pouze z AJ, info níže.

Včera jsem měla ve třídě na část čtvrté hodiny své dcery, byly po očním vyšetření a buď musely být se mnou chvíli v práci, nebo bych já v práci být nemohla...děkuji za pochopení.

Gratuluji žákyním naší třídy, které se sborem skvěle reprezentovaly a získaly první místo.

Několik pondělků nebude dramatický kroužek, pí uč. Marešová by do konce listopadu chtěla mít tanečky i v pondělí, pokud to pro vás nebude problém. Prosím vzkažte po dětech.

Dnes jsme si v PRV povídali o 17. listopadu, válce, komunismu apod. Děti budou mít pravděpodobně otázky i na vás. Ještě se tomu tento týden budeme věnovat.

DÚ AJ- slovíčka
- malý testík ze slovíček (základní slovíčka - barvy, čísla, zvířata, školní potřeby atd.)

 

8.11.

DÚ: M PS 50/6 - geometrie

Hezký víkend

 

7.11.

DÚ: M PS 19/10 sl. úloha

Dnes 1-3 z diktátu, byly převažně jedničky, chválím

Zítra geometrie

 

6.11.

DÚ není

Dnes jedničky z PV - podzimní strom, výrobky si děti odnesou v pátek.

Rozdány přihlášky na školu v přírodě a volná vstupenka do cirkusu.

Třídní schůzky budou ve čtvrtek 21.11. od 17hod. společné, budu k dispozici od 16hod. ve třídě, pokud potřebujete i individuálně.

 

5.11.

DÚ: ČJ PS 20/1, zítra nejspíš diktátek na známky.

M PS mám u sebe.

Dnes vycházka na hřbitov k hrobu řídícího učitele pana Posledníka.

V aktualitách info k výletu do Anglie, vážní zájemci si u mě mohou vyzvednout přihlášku.

 

4.11.

DÚ: M PS 17/2 dokončit

Dnes jedničky z řady vyjmenovaných slov, všichni s nadšením odříkávali, tak snad jim to nadšení vydrží aspoň k vyjmenovaným slovům po M... :-)

Pokud bude zítra příznivé počasí a příznivé chování, půjdeme na vycházku.

 

1.11.

DÚ: naučit řadu vyjmenovaných slov po B

Info pro nepřítomné:

ČJ uč. do str. 39

M opakovat sčítání, uč. str. 92 a 93 nahoře rovnoběžky, PS str. 48 - 49, budeme potřebovat trojúhelník s ryskou

Přeji hezký víkend

 

31.10.

DÚ: individuálně opakování slovních druhů

Dnes rozdány fotky, sada 270,-Kč, fotka ve dvojici/skupině á 35,-Kč

Dnes přednáška Tonda Obal na cestách - třídění a recyklace odpadu

Zítra prosím pomůcky na geometrii

 

25.10.

DÚ: M PS 16/4

Dnes 1-2 z M sudá a lichá čísla

Děti poučeny o omezeném provozu a bezpečnosti během stavby. Rozdán lísteček s informacemi pro vás.

Pomůcky na geometrii prosím i příští týden.

Užijte si volno!

 

24.10.

DÚ: M Hejný zkusit dokončit 12/5

Zítra na známky sudá, lichá čísla a přinést pomůcky na geometrii.

Z důvodu přestavby školy již nebude keramický kroužek, platba za kroužek vám bude vrácena.

Tento týden ještě můžete využívat zadní vchod, od příštího týdne už jen hlavní. Naše šatna je přestěhovaná před naší třídu. Družina bude využívat prostory 1.a 2. třídy.

Dnes jsme dlouze hovořili o dodržování pravidel, vhodném chování apod. nejen v souvislosti s přestavbou, ale i na základě nevhodného chování některých žáků na včerejším výletě. Mrzí mě, že někteří berou tyto naše aktivity jako samozřejmost, bez náznaku vděku a mají pocit, že si mohou dovolit vše. Budeme na tomto nadále pracovat. Jinak byl výlet příjemný.

 

Vážení rodiče, ve středu 23. 10. 2019 nebude keramika.

22.10.

DÚ: na čtvrtek dokončit závěr vyprávění do malých sešitů

Dnes 1-3 z ČJ opakování tvrdých a měkkých souhlásek

Zítra výlet

 

18.10.

DÚ: M PS 48/4 geometrie

ČJ PS mám u sebe.

Dětem rozdány informace k výletu.

Hezký víkend.

 

17.10.

DÚ: někteří dokončit matematiku, někteří dokončit sloh, ostatní individuálně procvičovat stavbu slova, násobení a dělení...

Na zítra prosím geometrické pomůcky.

Dnes není taneční kroužek. Zítra nebude sportovní kroužek.

 

15.10.

DÚ: ČJ PS 17/5

Známky z ČJ zapíšeme zítra, dnes někteří žáci chyběli z důvodu reprezentace naší školy na sportovním turnaji a opakování nedopadlo podle mých představ, tak ještě společně projdeme.

Zítra ve škole výchovný koncert, vybíráme 50,-Kč.

Ve čtvrtek focení pro zájemce.

Dnes jsme byli v rámci PRV (vliv člověka na krajinu) na zeměpisné vycházce u skály, někteří si ještě nasbírali listy a při PV všichni překrásně tvořili zvířátka z bajek, chválila jsem.

Info pro nepřítomné:

ČJ uč.do str.33, PS do str.17

M uč. do str. 21

dále jsme pracovali na nakopírované listy, dostanou zítra

 

14.10.

DÚ nasbírat několik různých listů, využijeme na PV.

Dnes opakování na známky z ČJ - stavba slova, známky rozdám zítra.

Ve středu ve škole výchovný koncert, vybíráme 50,- Kč.

Ve čtvrtek fotografování jednotlivců formou nabídky, prosím zítra nahlásit, kdo bude mít zájem.

V rámci prevence rizikového chování a rozvoje sociálních dovedností jsme se s dětmi věnovaly šikaně, zapsáno v ŽK. I během tohoto školního roku budeme na problematice vhodého a nevhodného chování pracovat.

 

11.10.

DÚ: ČJ dokončit nakopírovaný list - v pondělí na známky stavba slova, slova příbuzná a tvary

Dnes 1-2 z PRV DÚ, někteří neodevzdali, odevzdají v pondělí a 1-3 z M násobení, dělení a zaokrouhlování

Včera pí uč. Marešová rozdávala ještě samostatně přihlášky na tancování, někteří už mají i zaplaceno, kdo má zájem, může se přihlásit do úterý.

Přeji hezký víkend

 

10.10.

DÚ: PRV PS 9/11 dokončit, zítra zkontroluji a oznámkuji

Dnes 1-2 ze čtení

 

8.10.

Pochvala za včerejší DÚ - dnes jsme tvořili. Někteří si chtěli výtvor odnést domů, ostatní mají na nástěnce. Zapsala jsem jedničky z PV.

DÚ: ČJ PS 15/9

PRV si dnes děti nechaly ve škole.

 

7.10.

Nejsem si jistá, jestli se zobrazilo páteční info, hlásilo mi to chybu, tak snad dnes...

DÚ natrhat na zítra hrst šípků, pokud zvládnete

 

4.10.

DÚ: ČJ PS 14/5

Prosím doplnit dětem fixy na mazací tabulky.

Rozmohly se nám ve třídě pozdní příchody, výjimečně se to může stát, ale ne třeba 2x týdně.

Hezký víkend

 

3.10.

DÚ: M PS 14/11

Zítra násobení, dělení č. 6,7 na známky

Dnes 1-3 z PRV krajina kolem nás

Už je nás zase 10. Chlapec, který se přistěhoval na konci 2. třídy se zase odstěhoval.

Dnes drakiáda.

 

1.10.

DÚ: Hlasitá četba dle vlastního výběru

Dnes 1 - 3 z ČJ párové souhlásky

Rozdali jsme si Hejného matematiku

Dneškem začaly kroužky

 

30.9.

DÚ: M PS GEO 46/8

Zítra párové souhlásky na zn.

Ve čtvrtek drakiáda

 

27.9.

DÚ: M PS 13/8, AJ

Info pro nemocné:

ČJ uč.do str. 21, PS do str. 10

M uč.do str. 13, PS do. str. 13 + str. 45

PRV uč. do str. 15, PS do str. 7

Hezký víkend

 

26.9.

DÚ: ČJ PS 10/7

Dnes 1 z přednesu básně.

Včerejší výlet jsme i přes nepřízeň počasí zhodnotili jako vydařený.

Na zítra pomůcky na geometrii.

Doplňující informace ke kroužkům - kroužek tanečků bude každý čtvrtek od 15h. ve škole pod vedením pí uč. Marešové. Zájemci mohou vyplnit na přihlášku k ostatním kroužkům. Přihlášky nejpozději v pondělí. Děkuji.

 

24.9.

DÚ: M PS 12/4

Dnes 1 - 3 z M násobení/dělení a 1 z PV

Do konce týdne prosím zájemce odevzdat přihlášky na kroužky

Zítra výlet

Ve čtvrtek přednes básně z minulého týdne

ČJ PS mám u sebe

 

23.9.

DÚ: cvičně MA uč.str. 11 různá cv. - př. na násobení, dělení. Zítra na známky.

Připomínám výlet ve středu, odjezd v 8h. od školy, příchod jako na vyučování.

Rozdány přihlášky na kroužky.

 

20.9.

DÚ: ČJ PS 9/3

Pro nemocné:

ČJ uč.str. 16, PS str. 9

M uč.str. 10, PS str. 11

19.9

DÚ: AJ slovíčka na tři řádky (one, two, three,four,five)
Děkuji Pechová

19.9.

DÚ: M PS 10/25

Dnes 1-2 z PRV pravidla a bezpečnost v silničním provozu jako chodec a cyklista.

Rozdán katalog s nabídkou knih, další nabídka k nahlédnutí ve sborovně.

Pí uč. Marešová žádá na další hodinu VV najít na internetu kaligrafické zpracování písma - jméno.

Pro nemocné:

ČJ uč. do str. 16

Čítanka do str. 15 + 17 - 18

M PS str. 10

PRV uč. do str. 13

 

18.9.

Středa - DÚ není.

Doplňuji info k platbám - peníze je možné posílat na účet školy.

info pro nemocné:

ČJ uč.str.14, PS 8/2

M uč.str.9, PS 9

 

17.9.

DÚ písemný dnes není, procvičovat násobení.

Na příští čtvrtek tj. 26.9. naučit báseň Vítr - okopírovaný papír, ve druhé části papíru se můžete pokochat, jak si děti poradily s kaligramem, konkrétně s básní o psu zapsanou do tvaru psa :-). Jako mimočítankovou četbu máme knihu Já Baryk, temata se snažím propojit, proto jsme psa dnes i vyráběli při PV.

Dnes 1-2 z ČJ - souhlásky a popis (psa).

M PS mám u sebe ke kontrole.

Chybí mi některé přihlášky na výlet, i ke stravování, prosím přinést.

Informace k AJ vám sem bude vpisovat přímo pí uč. Pechová. Informace k výchovám, které učí kolegyně Humlová, Treglerová a Marešová sem budu zapisovat já, pokud mi kolegyně řeknou, prosím hlídejte si hlavně info v ŽK.

Píši přehled plateb, vím, že se toho sešlo hodně a přidávám ještě položku 54,- za Hejného matematiky PS, které mám u sebe. Nedala jsem vám podepsat souhlas s placením sešitů, snad s tím nikdo nebude mít problém, probírali jsme to společně na třídních schůzkách. Výlet Mirakulum 390,-Kč, pomůcky 200,-Kč, AJ 249,-Kč , Hejný 54,-Kč

Info pro nemocné:

ČJ uč.do str. 13, PS do str.7

MA uč.do str. 9, PS do str.9

PRV uč.do str.11, PS do str.6

 

 

16.9.

DÚ dnes není, procvičovat tvrdé, měkké souhlásky a sčítání, odčítání.

Info pro nepřítomné vypíši zítra.

 

13.9.

DÚ z AJ - pí uč. Pechová dětem vysvětlila

Rozdány přihlášky ke stravování, odevzdat mně, do jídelny předáme

Info pro nepřítomné:

ČJ uč.str.12

MA uč.str. 8 - stačí ústně několik příkladů ve cvičení, PS 8/18,19

PRV uč.str.10 - 11, PS 6/5,7

Hezký  víkend

 

12.9.

DÚ: M PS 7/16 sl.úloha

Dnes jedničky z PRV a včera z AJ

Info pro nepřítomné:

ČJ uč. do str. 11, PS do str.6

MA uč.do str.7, PS do str.7

PRV uč.do str.

Copyright © 2010-2020 Základní škola Hudlice
Developed by Kinet