Vítáme Vás na stránkách Základní školy Hudlice

Naleznete zde kompletní informace o naší škole, rozvrhy hodin, připravované školní akce, fotogalerie, učební materiály, aktuality, veškeré kontaktní údaje a mnoho dalšího.
Přejeme příjemné procházení našich stránek a doufáme, že se Vám zde bude líbit.

Výuka

Kalendář akcí

předchozí   Březen 2020   další
PoÚtStČtSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

1. třída

27.3.

Dobré ráno děti,

je pátek, čeká vás volný víkend, tak je fajn se pustit do učení, budete mít brzy hodně času na hraní. Vzpomínáte si, jak jsme si říkali, že jste zdravé děti? Musíte své zdraví podporovat. Až budete mít na něco chuť, raději než po cukroví a různých sladkostech  sáhněte po ovoci, zelenině.

Přeji vám, ať si hezky užijete víkend a třeba si vemete do ruky už knížku a zkusíte si číst.

 

Úkoly:

písanka - str. 15

 

AJ - uč - str. 40 myšky se jmenijí Ruby a Spike, přepis nahrávky:

1. R: Spike, Spike!

S: What?

R: Come and see!

2. R: It´s a present - for you!

S: For me?

R: Yes, Spike! For you!

3. S: Is it a bike?

R: I don´t know!

4. S: Is it a car?

R: I don´t know!

5. R: Open it, Spike.

S: OK!

6. S: Aaaaaa! It´s Otto!

R: Miaow!

Můžete si s dětmi zahrát tento příběh jako divadlo.

 

p.s. str.35 - Ptejte se: "What is it? Is it a plane? Is it a doll? Yes, that´s right. It´s a doll!" Děti vybarvují správný obrázek.

Můžete doma dát pod šátek např. autíčko a opět se ptát.

Něco navíc: Dítě nemusí umět klást otázky, jen odpovídat. Máte-li však pocit, že by to šlo, trénujte i otázky.

 

Prv - str.58 a 59. Vyprávějte si s dětmi jaké činnosti děláte pravidelně, v kolik hodin, vysvětlete jim, proč máme čas, proč se jím řídíme.

 

Vážení rodiče,

vím, že je to někdy obtížné. Home office, učení dětí a do toho každý den vařit pro celou rodinu..... to chce objednat kouzelníka. Nedávám nic navíc, kdo potřebuje procvičovat, webových stránek máte na výběr dost, je to individuální a dobrovolné. Prvňáčky nelze přetěžovat. Držím vám palce.

 

26.3.

Dobré ráno děti,

dnes bude podle předpovědi venku tepleji, tak se rychle dejte do učení, ať můžete brzy ven. Myslím na vás.

 

Úkoly:

písanka - omluva, včera jsem se upsala, napsala jsem str. 14, měla to být 13. Pravděpodobně jste na to přišli, dnes je tedy na řadě podle vaší situace 13 nebo 14 :-).

M - str. 36

slabikář - str. 87 Nezapomeňte si vystřihnout písmenka, která se děti již učily. Skládejte si z nich slova, některým dětem tato manipulace s písmenky velmi pomáhá. U dětí, která si některá písmenka pletou, můžete rychle zjistit, která to jsou a zaměřit se na práci s nimi. Děti si mohou písmenko, které jim dělá potíže vybarvit, namalovat si malinký obrázek, který jim připomene, co je to za písmenko. Např. u písmene b berušku, d dům apod.

 

Vážení rodiče,

chybí-li vám k info cokoli, dejte mi vědět.

Přeji vám hezký a klidný den.

 

25.3.

Dobré ráno děti,

dnes vás čekají pouhé dva předměty, zvládnete to rychle. Myslím na vás, jste šikulky, že tak hezky každý den pracujete. Ať vám to jde hezky od ruky.

 

Úkoly:

písanka - str. 14

Vyzkoušejte své děti, zda si nepletou tiskací malé b,d. U dětí, kde tuto nejistotu najdete, průběžně se zaměřujte na vyhledávání těchto slov v textu. Nebo napište na papír např. dobrá, dodá, bodá, dudek, budka, bude, dudák atd.

Jestliže u některých dětí máte pocit, že začaly písmenka trochu zapomínat, musíte číst. Každý den. I když to není v napsaných úkolech.  Krátký text, ale pravidelně. Každé dítě je jiné, někomu tolik nových písmen nedělá žádné problémy, někdo potřebuje jen více času.

M -  celá str.35 - slovní úloha - stále pouze příklad a odpověď. Cv. 4 - lze využít papírové mince.

 

Vážení rodiče,

některé děti bez problémů plní své úkoly, aniž by potřebovaly řád. Můžete si gratulovat a další řádky se vás netýkají.

Jestliže se ale vyskytují chvíle, kdy děti protestují a nechtějí se učit, nezoufejte. Je to přirozené, zkoušejí to. Osvědčuje se vyslovit, vysvětlit  a důsledně dodržovat pravidlo, že nejdříve dítě vypracuje úkoly do školy, potom si může hrát, jít ven.... Snídaně, učení, hra. Vydržte to, mělo by to zapůsobit. Přestávky děti potřebují, měly by je bavit. Vyběhnout si ven, hrát si. Čas ale jasně vymezte.

Např. dítě musí dokončit práci v jednom předmětu, potom teprve může mít přestávku. V rámci jednoho předmětu ve chvíli, kdy vidíte, že koncentrace dítěte polevuje, potřebuje udělat nějaký krátkodobý pohyb, něco přinést, protáhnout se, zasmát se  a rychle zase uklidnit a pracovat dál. Pozor, ať pohyb nerozhodí koncentraci, má uvlonit, ne rozdivočet. Držím vám  palce.

24.3.

Milé děti,

připravovat do školy se musíte každý den. Jinak byste nestihly v klidu vypracovat úkoly z dalšího dne, měly byste toho moc. Když budete pravidelně trénovat čtení ze slabikáře, budete stále lépe a lépe číst a tím si brzy užijete krásného zážitku z čtení zajímavé knížky.  Jste moc šikovné, držím vám palečky, tak se do toho rychle dejte, ať máte brzy čas si hrát a proběhnout se třeba na zahradě.

Úkoly:

slabikář - str. 86

M - str.34

Prv - str. 57 -  Vyzkoušejte s dětmi pomocí světla z baterky, mobilu, střídání dne a noci, viz úkoly dole na stránce.

písanka - str. 12 Na poslední řádek napište David, případně jiné jméno začínající na D.

 

Vážení rodiče,

učivo jsem rozvrhla tak, že si pamalu a sytematicky vytváříme malými kroky časový náskok, který využijeme v ideálním případě pro procvičování naučeného hrou, čtením, procvičování psaní opisem atd.. Bude to činnost velmi přínosná, ne však nezbytná. Bude to fáze, která vám umožní případný výpadek v přípravě do školy ze zdravotních důvodů si ustát bez problémů a stresu.

Přeji všem hezký den.

 

23.3.

Milé děti,

v pondělí si vždy vyprávíme zážitky z víkendu, věřím, že si doma hezky hrajete a užíváte neobvyklého klidu.

Srdce od Jolanky je v kapličce, za normálních okolností by byly na srdci vaše podpisy... Podepíšete se, až bude vše za námi.

Požádala jsem na něm o zdraví pro všechny lidi, pro celou Zemi. Vidíte, jak se nám srdíčko hodilo. Ještě jednou děkujeme.

 

Úkoly:

slabikář: str. 85

M - str. 33 - Nejlepší je, když děti samy objeví analogii s počítáním v první desítce. Když se to nepodaří, upozorněte děti,( procvičujte s nimi ústně) že např. 5+3´=8 a 15+3=18       nebo          8-2=6 a 18-2=16, děti si musí uvědomit, že pracují s jednotkami.

písanka - str.11

 

Vážení rodiče,

velmi dobře si uvědomuji vaši složitou situaci. Kdybyste měli jakékoli potíže s učením dětí, neostýchejte se, ozvěte se.  Přeji vám pevné zdraví a pokud možno klid.

 

20.3.

Vážení rodiče, milé děti

užijte si hezkého počasí, dnes má být ještě teplo, o víkendu bude chladněji, ať se děti hlavně vyběhají venku. Je to potřeba.

V příštích dnech vám zašlu zajímavou možnost pro děti, jak rozvíjet své matematické schopnosti na PC.  Zašlete mi proto dnes na můj email bohinova@centrum.cz přezdívku a heslo, které bude vaše dítě pro tuto akci používat. Děkuji vám.

Uklidili jsme s Olíkem kapličku, umístím na oltář  velké srdce od Jolanky, které vyrobila spolu s tatínkem. Děkujeme vám za krásné srdce.

Přeji všem, ať si dokážete užít probouzejícího se jara.

 

Úkoly:

písanka - str. 10

AJ - cílem je umět slovíčka z lekce 5 na str.39 - dole v oranžovém rámečku. Podívejte se v uč.na str. 2 a 3, řekněte dětem, že narozeninová párty se odehrává v obývacím pokoji - ukažte na obrázku. This is the sitting room. Open your Text Book at pages 38 and 39. Děti vyprávějí, co vidí, jaké jsou tam předměty česky. Ukazujte na předměty, pojmenujte anglicky, potom znovu pojmenujte, dítě ukazuje a opakuje slovo po vás anglicky. Můžete kdykoli procvičovat I´ve got a (např. hračky z lekce 3).

Open Your Activity Book at page 34 , děti nazvou předměty anglicky -  a balloon....  Potom řeknete One...a present, Two....a cake ...Výběr je na vás. Dítě kroužkuje.

Můžete si zahrát hru. Za zády držíte věc, kterou děti umí pojmenovat a řeknete: " I´ve got a (candle). Yes or no?" Za záda dávejte cokoli, co jsme se učili. Můžete si role vyměnit.

Prv - str. 56 - Můžete si vzít do ruky stolní kalendář nebo kalendář v mobilním telefonu a dětem vysvětlit týden, víkend, kde začíná jeden měsíc a končí druhý, co si např. do kalendáře zapisujete, k čemu je to dobré.

 

Opatrujte se.

 

19.3.

Doufám, že kdo může, pobýváte, pracujete a užíváte si na zahrádkách sluníčka.  Ze sluníčka máme vitamín D, podporuje imunitu a dobrou náladu.

 

Úkoly:

slabikář str. 84

M - celá str. 32 - U slovních úloh stačí příklad s výpočtem a na dlouhou linku odpověď.

písanka - str. 9

 

Pilně se děti učte každý den. Jste moc šikovní prvňáčkové, moc na vás myslím.

 

18.3.

Milé děti,

držím vám palečky, ať vše zvládnete, jak nejlépe dovedete. Pro některé to určitě není jednoduché. Jste opravdu moc šikovné, jestliže se učíte pravidelně každý den tak, jak vám píši. Možná už někteří z vás přišly na na to, že když něco nevypracujete, další den toho máte až moc. Nevyplatí se to. Dnes jsou to jen dva předměty, zvládnete to docela rychle. Venku má svítit sluníčko a na zahradu jít můžete, tak se máte na co těšit.

Vážení rodiče,

vlastně bych se opakovala, jen bych  stejný obsah přeformulovala pro dospělé. Hodně sil.

Učivo:

písanka - str.8

M - str. 31 -  Nahoru na stránku si děti mohou napsat řadu čísel od 1 do 20, pomůže jim u cv. 2. i 4. Můžete si vzít u cv. 3 pastelky, kostky... a příklady názorně demonstrovat, aby děti pochopily, že jsou to různé varianty jednoho příkladu. Některým dětem manipulace s předměty velmi pomůže.

 

17.3.

Vážení rodiče a milé děti,

na ČT 2 běží výukový projekt pro děti 1. st."UčíTelka".  Dnes jsem jej bohužel neviděla, měly jsme prac. povinnosti ve škole. Prý je velmi zdařilý.

Myslím na vás, hlavně pevné zdraví. Školu zvládneme, neobávejte se.

Učivo:

slabikář - str.83

M - str. 30, slovní úloha - stačí příklad, výpočet a odpověď

Prv - str. 55, dole na stránce opět úkoly pro str. 54 a 55

písanka - str. 7

 

16.3.

Vážení rodiče,

do info 11.3. jsem připsala další webové stránky určené dětem pro domácí výuku. Budu je sepisovat na jedno místo, tedy do info 11.3.

Díky vládnímu opatření zpřístupňuje např. nakladatelství Fraus, od kterého mají děti učebnice, všechny své elektronické učebnice zdarma. Stejně tak nakladatelství Nová Škola.

učivo na pondělí:

slabikář - str. 82

M - str. 29

písanka - str- 6

 

14. 3.

Vážení rodiče,

vzhledem k dalšímu zpřísnění bezpečnostních opatření škola ruší pondělní distribuci učiva. O náhradním způsobu budete informováni. Žákům s bydlištěm v Otročiněvsi budou studijní materiály předány prostřednictvím zaměstnanců obecního úřadu v úterý 17. 3. nebo ve středu 18. 3. do domovní schránky.

 

13.3.

písanka str. 5 - správný posed - nohy na zemi, nekřížit je, naklonit se nad stůl, oba lokty jsou na stole, sešit naklonit do leva pro praváky, leváci obráceně. Špetkový úchop pera. Děti ať nezapomenou obtahovat předepsaná písmena a slova, tím si fixují jejich správný tvar. Některé děti si pamatují slova k rozcvičce prstíků a zápěstí, ramen. Je vhodné si prstíky, zápěstí a ramena před psaním uvolnit.

Prv - prac. s. str. 54 - umět měsíce  za sebou nazpaměť, Komu to jde, procvičujte roční období a měsíce, které tam patří. Dole na str. 54 si přečtete, co dělat.

AJ -  Opakujte si s dětmi celou lekci 4.  V učebnici dole na každé stránce jsou slova a věty, které děti mají znát. Aktivní znalost vítána, stačí však i pasivní, stačí tedy, když pouze rozumí a ukazují, přeloží, co jim říkáte. V tom případě se snažte, aby věty po vás opakovaly. Nemusíte se obávat, AJ v 1. třídě je hra, začátek. Až ve 3. třídě nastupuje rychlejší tempo. Kdo doma neumí vůbec anglicky, nezoufejte, domluvíme se s ohledem na celou situaci tak, aby vše bylo v klidu.  Kdo umí anglicky, výuku nepodceňujte, byla by to škoda na úkor vašich dětí.

Všechny děti moc pozdravuji a držím palce. Bude to dobré, zvládneme to všichni.

 

12.3.

Informace píši 11.3. večer, budu vždy psát info večer před dnem, kdy děti mají úkol dělat. Některým rodičům by se večerní informace mohla s ohledem na odchod druhý den ráno do práce hodit. Budete-li mít jakékoli prosby na mě, připomínky a nápady, kontaktujte mě.

Milé děti, myslím na vás a držím vám palečky, ať vám učení jde hezky lehce a rychle. Víte, že se musíte soustředit. Prozraďte rodičům, jak posilujeme klid a soustředění pomoci hry na křečka. Když bude potřeba, nechte "křečka" po vás šplhat a vnímejte cestičku, kterou si na vás pěkně prošlápl. (Dítě se uklidní, vnímá, jak křeček šplhá od chodidel až na hlavičku dítěte a druhou stranou leze zpět k chodidlům. Dítě se tak vrací k sobě,vnímá sebe, je méně rozptýlené,  lépe se soustředí na učivo a práci.)

slabikář- str.81

M - str. 28

písanka - str. - 4

 

11.3.

Milé děti,

i když jste doma, musíte se učit každý den. Je to pro vás dobré, protože při dlouhé přestávce byste zapomněly, co již umíte a dalo by vám moc práce, se opět všechno naučit. Věřím, že to zvládnete, jste šikovné děti. Také maminky a tatínkové potřebují, abyste se připravovaly klidně a důsledně. Těším se, až mi předvedete, co všechno umíte.

Učivo pro dnešní den:

písanka - str.3

M - str. 27

 

Doporučuji všem číst i v případě, že není úkol ze slabikáře. Ve škole děti čtoui v jiných hodinách, než je čtení. Nepravidelné čtení může prvňáčkům zkomplikovat situaci.

Doporučuji na procvičování učiva tyto webové stránky:

www.rysava.websnadno.cz

www.skolasnadhledem.cz

www.fraus.cz › ucenidoma

https://skolakov.eu/

https://www.onlinecviceni.cz/exc/list_sel_topics.php

https://www.nns.cz/blog/

www.ucebnice-online.cz

Pro výuku matematiky v 1. až 5. ročníku jsou navíc k dispozici výuková videa na www.matyskova-matematika.cz

ČT 2, výukový televizní projekt "UčíTelka"

 

(Další budu přidávat. Najdete-li zajímavé stránky, budu ráda za info, kterou vám ráda předám.)

 

 

V pondělí 16.3.  v 9.00 až 11.00h  si můžete vyzvednout M Hejného. Jedná se pouze o pár dětí.

Můžete mi kdykoli telefonovat.

 

 

10.3.

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ MZČR


S účinností od 11.3.2020 se zakazuje osobní přítomnost žáků a studentů na základním, středním a vyšším odborném vzdělávání ve školách a školských zařízeních.


Dokument MZČR s odůvodněním zde na stránkách v elektronické vývěsce.


INFORMUJEME ZÁKONNÉ ZÁSTUPCE O NUTNOSTI SLEDOVAT AKTUÁLNÍ INFORMACE OHLEDNĚ UZAVŘENÍ ZŠ NA WEBU ŠKOLY BĚHEM DNEŠNÍHO A NÁSLEDUJÍCÍCH DNŮ.


Vážení rodiče,

jak již víte, pro žáky je od zítřejšího dne škola uzavřena. My učitelé do práce nastupujeme, zítra budeme vědět více. Předpokládám, že učivo vám budu psát na každý den na webové stránky naší třídy.

Přeji všem klid a dobré zdraví.

 

Info pro nepřítomné:

slabikář str.80

M - str.26

písanka str. 2

 

9.3.

DÚ: nová písanka č. 3 - str.1

Velká gratulace Natálce Šebestové a Valince Stojkové

Natálka získala:

1. místo ve zpěvu v duu s Davidem Hockým v soutěži Pionýrský Sedmikvítek a zároveň postup do republikového kola

2. místo ve zpěvu v duu s Davidem Hockým v regionální soutěži Královodvorská Koruna

Valinka získala:

1. místo ve zpěvu v regionální soutěži Královodvorská Koruna

2. místo v soutěži Pionýrský Sedmikvítek a zároveň postup do republikového kola

Obě holčičky zpívají opravdu moc a moc krásně. Máme radost a gratulujeme.

 

Info pro nepřítomné:

slabikář : str. 79

M - str.25

písanka - str. 32

 

6.3.

DÚ: slabikář str.79 zelený sloupeček

Mít vystřižená všechna písmenka, která již známe.

 

Dětí je stále hodně nemocných, bohužel s látkou čekat nemohu, velmi špatně bychom doháněli učivo. Děti  však mají často horečky, poté bývají slabé a unavené. Některé dítě dohání látku lépe, některé hůře. Rozumím tomu, že ne všechny děti budou mít vše dopracované ihned v den návratu do školy. Avšak časem je potřeba mít vše vpořádku. Přeji všem klid a rychlé uzdravení.

 

Info pro nepřítomné

z 5. a 6. 3. :

slabikář str.77 a 78

písanka str. 30 a 31

AJ - p.s. str.32

 

4.3.

DÚ: M - str.23 barevný sloupeček příkladů vpravo

Dnes jsem již byla ve škole. Máme novinku, asistentku p. Stanislavu Křížovou a p. uč. Danu Sovovou, které se budou ve své práci u nás ve třídě střídat. Asistentka je určena k jednomu žáku pedagogicko-psychologickou poradnou a my jsme rádi, že je tam máme.

P. uč. A. Spilková je nemocná, proto nebudou žádné kroužky, které vyučuje, nebude ani vystoupení dětí na MDŽ.

Naše děti udělaly ještě minulý týden krásná přáníčka s hyacintem pro ženy na MDŽ. Moc se jim všechna povedla.

Info pro nepřítomné:

M - str. 22

slabikář - str. 76

 

 

3.3.

Včera za mne suplovala p. uč. Sovová, dnes  a příp. zítra supluje p. Křížová. (Ošetřuji doma syna, který má horečky. Až nebudou horečky, mám hlídání, přijdu do školy.)

Školní výlet na březen záměrně zatím neplánujeme.

 

Info pro nepřítomné:

probrané učivo z 2.3. :

slabikář - Hrnečku vař, písmeno Ř

písanka - písmeno P

M - domalování 1/2 obrázku v dolním nedopracovaném cvičení, z další strany příklady

probrané učivo z 3.3.:

M - dopracování rozpočítané stránky

písanka - Ř

slabikář - vaření krupicové kaše, oranžový boční sloupeček, splnit dané úkoly - podtrhávání.....

 

28.2.

DÚ: slabikář str. 73/2, AJ - p.s. str.32 - Look and say (nahoře)

 

Platíme kroužky - 200,-Kč, družina - 600,- Kč, deskové hry jsou zdarma.

Info pro nepřítomné:

AJ - uč.35, p.s. 30

slabikář - str.  72, 73

26.2.

DÚ: slabikář str. 71 text U školy..., vystřihnout nová písmena

Samík přinesl křečka, máme veselo.

Zítra jedeme na výlet.

Info pro nepřítomné:

slabikář str. 70, 71 72 - pouze seznámení s písmenem Ž

M - str. 20/1,2,3

 

25.2.

DÚ: slabikář  - text Čertova Káča

Zítra začneme psát do písanky perem. Do konce týdne již děti potřebují pera mít připravená. Doporučuji Tornádo, Pilot. Děti potřebují mít v penálu pera 2, jedno je náhradní.

Děkujeme Vojtovi za andulku, krásně nám při vyučování štěbetala.

Platby na výlet prosím nejpozději zítra.

Info pro nepřítomné:

slabikář - 68, 69, 70(pouze seznámení s písmenem Š)

M -str.  18, 19 (cv. 3 ne)

Prv - str. 49

 

24.2.

DÚ: slabikář str.68 - Moje prarodiče(+ někdo nedopsal písanku str.25)

 

Platíme výlet, kroužky, družinu.

 

Info pro nepřítomné:

slabikář str. 67

M - str. 17, 18/1, 2, 3

písanka str. 24, 25

 

21.2

DÚ: slabikář str. 66 Cestujeme, AJ - p.s. str.29

Děkujeme Michalce za morčátka a Jolance za potkana.

Přeji všem hezký víkend.

Info pro nepřítomné:

slabikář str.65

AJ - uč. 33,34

Prv - str. 48

 

20.2.

DÚ: slabikář 65/6

Děti potřebují mít vystřihnutá všechna probraná písmenka.

Dnes děti dostaly info lístek k výletu, můžete začít s platbou.

Děkujeme klukům Čtrnáctým za křečky. Občas křečci spali, tak děti měly silnou vnitřní motivaci být velmi potichu...

 

Info pro nepřítomné:

M - str.16, 17/1

slabikář str. 63 a 64

písanka - dopsat stránku s Č

 

19.2.

DÚ: slabikář str.62

Děkuji Michalce a Samíkovi za přinesení morčátek a křečka, děti si zvířátek užily a byly i o přestávce klidnější.

Vybírám další knihu, kterou mohu doporučit pro začínající čtenáře, opět jsou vyznačené slabiky odlišnou barevností, tentokrát černě a šedě. Šedík a Bubi - Ester Stará.

Některé děti již začaly číst. Jsme tomu všichni rádi, většina rodičů dobrých čtenářů brzy zjistí, že knížku přečtou za týden a je třeba koupit novou a přečtenou uložit do skříně. Knih by tak rychle přibývalo. Proto jsem navrhla tento systém. Přečtenou knihu si můžete vzadu podepsat a přinést do školy k vypůjčení dalším spolužákům ze třídy. Do sešitu budu zapisovat, kdo knihu přinesl, kdo si obráceně jinou vypůjčil. Můžete tak knihy sdílet a na konci roku se rozhodnete, zda si svoji knihu vezmete zpět domů, nebo ji necháte ve školní knihovničce. Samozřejmě musíte počítat s jistým opotřebováním knihy. Děkuji všem rodičům.

Info pro nepřítomné:

slabikář str,61, 62

M - Matemág na PC

 

18.2.

DÚ: písanka str.23 - po Česko

 

Zítra přinese Michalka morčátka, možná kluci Čtrnáctí křečka. Máme se tedy na co těšit.

Potřebuji, abyste doplatili 47,- Kč za Záchranáře. Zároveň se omlouvám, včera jsem uvedla 45,- Kč, již jsem to opravila.

Zítra si na M děti mohou přinést tablet, budeme pracovat s programem Matemág.

Děkuji za ukázky knih. doporučuji např. knihu Terezka chce pejska - čtení po barevných slabikách. které usnadňují čtení, vhodné  pro začínající čtenáře a dyslektiky.  www. junior-knihy.cz

Info pro nepřítomné:

Písanka - str. 21a 22

M - str. 14 a 15

slabikář - str. 60, polovina str. 61

 

 

17.2.

DÚ: písanka - dopsat str. 19

Platí se kroužky, děti tento týden dostanou přihlášky, obvyklá cena 200,- Kč za kroužek. Ještě všichni nezaplatili Záchranáře 47,- Kč. Prosím o rychlé doplacení.

Některé děti již mohou při čtení číst svoji knihu. Ostatní však mají možnost přinést, ukázat a popovídat o knížce, kterou čtou doma. Je-li zajímavá, mohu o ni napsat i na tyto stránky, třeba by zaujala i ostatní děti a rodiče. Ráda bych podnítila u dětí zájem o čtení a všichni budeme jistě rádi za osvědčené knížky. Rozhodně nezoufejte, pokud vaše děti nečtou knížku, nemáme ještě ani probraná všechna písmenka a je to vpořádku. Rozvoj je individuální. Děti, které čtou, nebudu brzdit, ale jejich rozvoj v rámci možnosti ráda podporuji.

Plánujete-li jít koupit knihu, doporučuji zajít do velké knihy, např. Dobrovský, kde mají velký výběr. Udělejte si na tuto akci čas, ať se dítě cítí dobře, ať je to zábava. Zeptáte-li se, co by rádo četlo, úspěch je pravděpodobnější. Prodavačky většinou umí poradit, pro které kníhy děti rády chodí.

 

Info pro nepřítomné:

M - str. 13, 14/1,2

slabikář - str. 60/1 a oranžový sloupeček

Písanka - str. 19

 

7.2.

DÚ: AJ - p.s. str.28 - dokončit, kdo nemá.  Umět pojmenovat oblečení.

 

Doporučuji o prázdninách s dětmi trénovat čtení. Nečte-li prvňáček celý týden, může to způsobit velký propad v úrovni čtení.

Všem přeji krásné prázdniny.

 

Info pro nepřítomné:

AJ - uč.32, p.s. 28

ČJ - slabikář str. 59

Prv - str.46

 

6.2.

DÚ: slabikář str.58 text Hory

Dnes jsme měli odbornou  přednášku na téma jak se správně starat o zoubky.

Upřesňující info: Děti mají k dispozici školní notebooky, přinést si svoje můžete jen pokud chcete, škola za něj však neručí. Děti si mohou tablety, notebooky vytáhnout z aktovky pouze v hodině. Jindy mají zákaz je vytahovat z aktovek, při porušení pravidla zákaz nošení do školy. Dětem však práce ve dvojici na školním notebooku velmi vyhovuje.

Info pro nepřítomné:

slabikář str. 57, 58

M - str. 13/1

písanka - str. 18

 

5.2.

DÚ: slabikář str. 56 - oranžový sloupeček

Dnes jsme opět pracovali s Matemágem. Děti rozvíjejí schopnost týmové práce, samostatné práce, tvořivého myšlení. Počítají za hranicemi probraného učiva. Byly samozřejmě nadšené. Do 7 stupně je hra zdarma, potom se platí 499,-Kč, což můžete doma dětem zaplatit, poku má dítě vlastní tablet. Školní pracují i ve vyšších stupních.

Info pro nepřítomné:

slabikář - str. 55 a 56

M- Matemág

4. 2.

DÚ: slabikář str. 54 text Zima

 

MATEMÁG

V rámci programu "Šablony pro školy" jsem i s prvňáčky začala práci s notebooky. V hodině matematiky jsme vstoupili do kouzelné říše "MATEMÁGA". Jde o počítačovou hru, kterou pro děti připravil pan profesor Hejný, autor "Hejného matematiky". Další způsob, jak rozvíjet u dětí logické myšlení dětí velmi poutavou formou . Dětem se hodina líbila, někteří již počítají Matemág i doma. Pokud děti hra zaujme, doporučuji ji dětem stáhnout i do domácího prostředí. Ve škole budeme dále pokračovat, máme notebooky do dvojic. Děti si mohou přinést svůj vlastní, na ploše však již musí mít tuto hru připravenou. Notebook jim mohu dát do kabinetu, menší si mohou nechat v aktovce, záleží na vás. Škola za něj však neručí, je na vlastní "nebezpečí", ikdyž se samozřejmě o bezproblémové používání maximálně postarám. Hra je do určité úrovně zdarma, později se musí zaplatit. Podrobnosti si ještě ověřím, budu vás informovat.

Zítra budeme pracovat opět s notebooky.

V jedné třídě již onemocnělo více dětí (nic závažného). Máte-li postupy, jak posílit obranyschopnost dětí, je na to pravý čas. Naše třída je v plném počtu.

27.2. - výlet  Masopustní Čechova stodola - Buková u Příbrami

 

 

 

3.2.

DÚ: slabikář str. 53/5

 

30.1.

DÚ není

Všem přeji krásný prázdninový den.

Info pro nepřítomné:

slabikář str. 49, 50, 51

písanka - str. 15

 

28.1.

30.1. - Pololetní vysvědčení, výuka končí v 11.25 h, družina funguje běžným způsobem. Tento den budu ve škole.

31.1. - pololetní prázdniny

 

 

23.1.

DÚ: písanka str.13

Děti byly na výletu hodné, užívaly si to.

Zítra nebudu ve škole, pokusím se do pondělí uzdravit.

Vybíráme 47,- Kč na akci Zdravotníci. (Škola část ceny zadotovala.) Děkujeme.

 

Info pro nepřítomné:

slabikář str. 46

M - str. 8

písanka - str. 12

 

21.1.

DÚ: slabikář str. 46 - oranžový sloupeček slov

Zítra jedeme na výlet. Některé děti ještě nepřinesly 220,-Kč.

Upozorňuji na povinnost chodit do školy včas, tj. 5 min před zvoněním. Pozdní příchody po zvonění budu u dětí, které chodí opakovaně pozdě, zapisovat od II. pololetí dětem do notýsku.

Jiná situace je, když se mimořádně stane, že přijdete pozdě. V tom případě se nestresujte, nic nezapisuji, protože stát se to může každému.

Info pro nepřítomné:

slabikář str. 45

M - str. 6/2 a str.7

Prv - str. 42

písanka - str. 10 a 11

 

20.1.

: slabikář str. 45 - oranžový sloupeček slov, vystřihnout písmeno  R,r

Dnes nám do školy přijeli zdravotníci, děti si zkoušely první pomoc, prohlédly si dokonce sanitku. Bylo to zajímavé a praktické.

Info pro nepřítomné:

skabikář str. 44

písanka str.9

 

 

17.1.

DÚ: písanka str.7

Na příští AJ si děti mohou přinést fotku rodiny. (Fotku si zase odnesou domů.)

Info pro nepřítomné:

slabikář str. 43

písanka str. 7

AJ - uč. 28 a 29

PRV - str.41

 

16.1.

DÚ: slabikář str.42/2

V písance ať děti dopisují řádky do konce. někdy např. půl slova. Předepsaná písmena a slova na začátku řádku se obtahují, tím si děti fixují správný tvar. Děkuji.

Zítra není sportovní kroužek.

Info pro nepřítomné:

slabikář str. 41,42

M - str6/1

písanka - str. 5, ze str. 8 řádky po Vo

 

15.1.

: slabikář str.41 - texty na oranžovém podkladu - 3 sloupce

Doporučení: Mnozí jste jistě zaznamenali u svého dítěte roztrhané kalhoty na kolenou. Děti rády běhají po čtyřech a honí se, běhat běžným způsobem je nebezpečné a zakázané. Vymyslely  vlastní, bezpečný způsob. Máme novou módu, roztrhaná kolena na kalhotech. Tyto kalhoty dětem bez obav dávejte, až to děti přetane bavit, teprve kupujte nové. Děti ze sebe během přestávky dostanou nadbytečnou energii, v hodinách jsou klidnější, to je podstatné.

Info pro nepřítomné:

(platí i za úterý)

slabikář - str. 39,40

písanka - str.4

M - str 4 a 5 (necelá)

Prv - str.38, 39, 40

14.1.

DÚ: písanka str.6

vystřihnout K, V

přinést matematika 2 (Učebnice je v krabici, kterou děti dostaly ve škole.)

 

13.1.

DÚ: písanka str. 3

 

10.1.

DÚ: slabikář str. 38 žlutý sloupec slov

Info pro nepřítomné:

slabikář str. 37 pouze žlutý sloupec slov

písanka - str.31

AJ - p.s. str. 23, 24, 25

Prv - str.37

 

9.1.

DÚ: písanka str.30, slabikář str.37 - 4 barevné odstavce nahoře

Info pro nepřítomné:

slabikář - str.36, 37 - nahoře nad barevnými odstavci

písanka - str. 30

M - str.59

 

8.1.

DÚ: písanka str.27. Omlouvám se za včerejší posun stránek písanky. Děti, které tak napsaly stránky 2, nemají dnes úkol. (Muselo to být bohužel dost náročné. Napsat i jednu stránku tohoto typu patří k náročnějším úkolům.)

 

Info pro nepřítomné:

slabikář - str.35

M - str.58

7.1.

DÚ: písanka str.27

Děti si přinesou podepsanou a obalenou písanku č. 2 - modrou. Písanku děti dostaly již dříve v barevné krabici.

Info pro nepřítomné:

slabikář - str.33, 34

M - str.57

Prv - str.36

písanka str. 26

6.1.

DÚ: slabikář - str. 33 - žlutý sloupeček

 

Info pro nepřítomné:

slabikář - str. 32

M - str.56

písanka - str. 24

 

20.12.

Betlémské světýlko pro vás přivezeme 23.12. Od 18 h bude v kapličce určitě zářit. Můžete si přijít světlo připálit a odnést domů. 24.12. je v 15.30 h u kapličky přátelské setkání všech, kteří si chtějí popřát vše dobré.(Akci organizujeme, ale omlouvám naši rodinu, nemůžeme přijít, důvodem je změna času i dnu, kdy k nám přijde Ježíšek z důvodu pracovní povinnosti našich dětí.)

Děkujeme za vánoční cukroví, dárečky a výbornou spolupráci. Děti byly moc spokojené a všechny si to moc užily.

Přeji všem krásné a spokojené Vánoce a vše nejlepší celý rok 2020.

 

info pro nepřítomné:

AJ - uč. str 66, 67, 25, p.s. str. 22

písanka - str. 23

 

19.12.

: písanka str.22

Zítra se budeme první 2 h učit. S sebou pouze písanku, penál. AJ mají děti ve škole.

Zítra odpadají všechny kroužky.

Na Vv některým dětem chybí bílá tempera, poptejte se vašich dětí,  případně doplňte.

Další 2 h budeme mít vánoční besídku, děti si vezmou dáreček pro kamaráda. Děti mohou přinést malou krabičku s vánočním cukrovím. Děkujeme.

Info pro nepřítomné:

slabikář - str. 31

M - str. 55

písanka str.21

 

18.12.

DÚ: vystřihnot písmena N,n

písanka str.20

Info pro nepřítomné:

M - str 54, 55/1

slabikář - str.30

 

16.12.

DÚ: slabikář str.29 - žlutý sloupec vpravo

Děkujeme všem dětem a rodičům za vánoční ozdoby na stromečky před kapličkou. Moc nás to těší.

Zítra máme vánoční vystoupení dětí, posezení s rodiči, začátek v16.30 h.

Některé děti se převlečou před vystoupením ve škole, některé odcházejí domů, proto již přijdou v převleku.

Děti vše umí a již se těšíme.

 

V pátek budeme mít třídní vánoční besídku. Je určena pouze našim dětem. Děti si rády dají drobný vánoční  dáreček. Jsou rozdělené do dvojic, někde vyšla trojice dětí, které si dáreček mezi sebou dají. Moc bych vás požádala, abyste v případě, že dítě nepřijde do školy, dáreček dopravili do školy. Žádné dítě by nemělo zůstat bez něj, je to potom pro něj moc smutné.

Dáreček pro děti:

Jolanka, Naty Š., Karolínka

Sabinka a Naty R.

Samík, Matýsek, Páťa

Ondra a Matýsek M.

Bono a Vojta

Matýsek H. a Silvík

Verunka a Míša

Pavlínka a Elenka

Valinka a Isabelka

 

Děkujeme.

 

Info pro nepřítomné:

písanka - str.18,19

M - str 53

slabikář str. 29

 

13.12.

DÚ: slabikář str.26  horní tabulka

Věnovali jsme se koledám a nácviku na vánoční vystoupení.

Dnes za mě suplovala 2 h asistentka Vendula, byla jsem s 2. a 3. třídou na počítačích, testovali jsme matematiku  s autory matematiky na PC pro 2. a 3. třídu. Vzhledem k tomu, že jsou k dispozici i příklady pro 1. třídu, vyzkouším příští týden příklady i s prvňáčky. Celý projekt ještě není dopracovaný, proto není dětem volně k dispozici mimo školu. Avšak pracuje se na tom. Děti práce bavila a s chutí se pouštěly do náročnějších příkladů, než se ve škole učily.

Info pro nepřítomné:

slabikář str. 25 a 28

 

12.12.

DÚ: slabikář číst str. 24

Info pro nepřítomné:

slabikář str. 23

M - str. 52

Nacvičovali jsme na vánoční vystoupení.

 

6.12.

DÚ: slabikář - str.23, AJ - str.21 dolní obrázek

9. a 10. 12. je ředitelské volno, družina nefunguje.

Ve středu 11.12. je výlet Toulcův Dvůr. Někdo ještě neplatil. S sebou krabičku na výrobek, stačí svačinová. Děti budou po svačině, tedy měly by ji mít vyprázdněnou.

Přeji hezké volné dny.

Info pro nepřítomné:

slabikář - červený puntík str.22. Doladili  jsme společně pravidla chování, shodli jsme se na dodržování pravidel.

AJ - uč.24, p.s. 21

Prv - str.35

 

4.12.

DÚ: M - 51/3

Zítra k nám do školy přijde Mikuláš s andílky a čerty.

Děti mají info lístek k výletu, platba je už možná.

Info pro nepřítomné:.

M - str. 50, 51/2

slabikář - str. 21

 

3.12.

DÚ: Učit se básničku My se čerta nebojíme, zkouším ji ve čtvrtek. (Děti tak mají případně připravenou básničku pro Mikuláše.)

Naučit se na zítra 2 věty k vánočnímu vystoupení, viz list s textem. Andělé mají na závěr delší povídání, to ještě nemusí umět, stačí až postupně.

Děkuji  dětem a rodičům, kteří přinesli  ozdoby na stromeček.

Prosím o napsání následující věty do notýsku na stránku jiná sdělení a váš podpis, následně to podepíši také. Děkuji. : (Jméno dítěte) byl(a) poučen(a) o bezpečném přecházení přes přechod s doprovodem i bez něj. (Jméno dítěte) poučení porozuměl(a).

Děti jsem opakovaně poučovala o přecházení přes přechod, děti situace sehrály, děti si zkoušely  zejména situaci, kdy blízko přechodu stojí auto, autobus, děti tak není vidět. Vysvětlovala jsem dětem, jak při couvání autem řidič děti nemusí vidět. Je to vše reakce na rozjívené chování některých dětí. Většina dětí se chová na chodníku i ulici bezpečně.

 

2.12.

DÚ: vystřihnout písmeno T, t, slabikář - str.20 - číst text u červeného puntíku

Budeme rádi, když děti přinesou vánoční ozdobičky na stromky před kapičkou. Dnes jsme zdobili loňskými ozdobami, ještě nám však zůstaly některé stromky bez ozdob. Děkujeme.

Zítra začneme nacvičovat na vánoční vystoupení dne 17.12.. Děti budou potřebovat převleky. Vystoupení proběhne ve třídě, tedy v teple. Holčičky budou andělé, kluci pastýři. Masky můžete dát dohromady tvořivě z věcí, které máte, z toho, co vás napadne. Např.: Andělé: Bílé šatičky, bílá sukýnka, bílé triko, bílé punčocháčky, cvičky, bílé tenisky, střevíčky. Křídla jsou vítána. Na hlavičku stačí jako věneček vánoční zlatý nebo stříbrný řetěz, cokoli, co najdete. Pastýři: kožíšek - vesta, kožich, kožešina přes ramena, hnědé nebo zelené (lze černé) kalhoty,i triko. (Kdo může, hodí se např. hůl do ruky, kožešina na hlavu...).Děkuji.

 

 

Zveme vás do nasvícené a ozdobené kapličky.

30.11. bude před kapličkou připravena řada stromků, kaplička bude nasvícena. Děti opět mohou přinést vánoční ozdoby na stromek, přinést je mohou však i do školy, každá třída může jít postupně stromky dozdobit.

V kapličce jsou obrázky, které malovaly děti z naší a 4. třídy. Zveme vás tedy do kapličky "Vděčnosti", můžete přinést a zapálit si svíčku.

Opět počítáme s tím, že dovezeme   23.12. v 18 h Betlémské světlo, které jako posvátné světlo z Betléma může zářit i u vás doma.

24.12. bude u kapličky přátelské setkání všech, kteří chtějí přijít a popřát si vzájemně krásné vánoční svátky. Počítejte cca v 15.30 h, čas však ještě upřesním, potvrdím.

Všem upřímně přeji krásný, klidný a spokojený adventní čas.

 

29.11.

DÚ: písanka - str. 14,

AJ - uč. str. 23 - hrejte hru ve dvojici - A:"Four planes." B:"Four planes - picture one." A: "Your turn."

 

Info pro nepřítomné:

písanka - str. 13

Prv - str. 32, 33

AJ - prac. s. str. 18, 19, (uč. - poslech - lze jen s CD.)

 

28.11.

: písanka - str.12, kdo nedopočítal M - dopracovat str.46

 

9. a 10. 12. bude z technických důvodů ředitelské volno. Nebude v provozu ani družina.

Prosím o platbu 1000,- Kč - záloha na ŠVP.

Zítra není sportovní kroužek.

Včerejší představení bylo hezké, děti hodné, chválím je.

Dnes děti vytvořily další zimní - vánoční obrázek. Zítra budeme zdobit obrázky kapličku a ozdobami školní vánoční stromeček.

 

Info pro nepřítomné:

M - str.45, 46

slabikář - str.19

písanka - str. 11

 

26.11.

DÚ: písanka - str.11 - tiskací slabiky a slova přepsat psacím písmem

 

Zítra jedeme na výlet - divadlo. děti potřebují 2 svačiny, jedna je místo obědu.

 

Děti potřebují pytlík na kostičky, počítáme s nimi. Pytlík je ideální na stáhnutí šňůrkou, stačí i igelitový a kolíček.

 

Info pro nepřítomné:

ČJ - slabikář - str. 18 a 19/4

M - str. 44, 45/úvodní barevné příklady

Prv - str.31

písanka - dopsat str. 8, str 10

 

25.11.

DÚ: písanka str.9 - po slovo sele

(Str. 8 máme vypracovanou do poloviny, pokračovat budeme ve škole.)

POZOR ZMĚNA TERMÍNU - VÁNOČNÍ POSEZENÍ BUDE 17.11. V 16.30 H

Info pro nepřítomné:

M - str.42, 43

slabikář - zbytek str. 17, písanka str.7 , str. 8 - polovina strany

 

22.11.

DÚ: Slabikář - str 17 -černý text uprostřed strany.

AJ - prac. s. str.20 - Namalovat svoji hračku, výběr hračky dle nových slovíček. Chce-li někdo jinou hračku, musí znát její název v angličtině.

Info pro nepřítomné:

Slabikář - str. 17, vše kromě červeného a zeleného bodu

AJ - uč. str.20, 21 a prac.s. str. 16, 17, 18/obrázek 1 a 2

Prv - str.30

 

Přeji všem hezký víkend.

 

21.11.

DÚ: není, dnes je třídní schůzka

Info pro nepřítomné:

M - dopočítávání str.41

ČJ - slabikář str. 16

Věnovali jsme se procvičovali  M i ČJ ústně.

 

20.11.

DÚ: slabikář str.16 - číst modrá slova

Info pro nepřítomné:

Slabikář - četli jsme opět žlutý sloupeček str.15 a str. 16 - modrá slova

M - 40/5, str 41

 

19.11.

DÚ: slabikář str. 16 - vlevo sloupeček slabik,

písanka str. 5 - jen ten, kdo nedopsal stránku

Info k výletu - děti mají odhlášený oběd i svačinu, potřebují s sebou velkou svačinu jako oběd. Bus odjíždí v 8.00h, příjezd cca 13.00h.

 

18.11.

DÚ: M - 40/4

Zítra budeme psát test na odčítání.

27.11. jedeme na výlet - divadlo Minaret, zítra přinesou děti info lístek. Prosím o platbu 200,Kč nejlépe do pátku. Děkuji.

18.12.  v 16.30 proběhne ve škole vánoční posezení pro rodiče.

Vánoční výstava se z důvodu ukončeného provozu keramické dílny neuskuteční, ale děti 1. - 3. třídy si  pro vás připraví krátké vystoupení, které tentokrát proběhne v budově školy v 1. patře. Vánoční posezení bude připraveno v naší 1. třídě, připravíme vám kávu, čaj, požádáme vás o laskavost, o přinesení ochutnávky vašeho vánočního cukroví. Děkujeme a těšíme se, že se chvilku zastavíme a popovídáme.

 

15.11.

DÚ: slabikář str.15, žlutý sloupeček - číst

AJ -prac. s. str.15

Gratulujeme  pěveckému sboru ZŠ Hudlice a  duu Natálce Šebestové a Davidovi Hockému. Získali pod vedenímp. uč. Spilkové 1. místo ve zpěvu na hudební soutěži pro děti a mláděž - Bráně. Moc gratulujeme.

Dětem  zítra pogratulujeme v rámci třídy. (Dověděla jsem se tuto info až dnes odpoledne.)

14.11.

DÚ: slabikář str. 14, červený puntik - číst

 

13.11.

DÚ: M - 39/2

 

12.11.

DÚ: M - 38/1

Prosím o prohlédnutí a vrácení písemných prací M. Jsou založené v M u DÚ. Děkuji.

Zítra píšeme do písanky 1, kdo neměl, nezapomeňte ji přibalit. Kdo psal na kopii, může list vlepit do písanky, může však i stránku přepsat. V druhém případě lze přepisování rozložit na více dnů. Domácí úkol již děti mají, ať toho nemají moc.

11.11.

DÚ: ČJ - slabikář str12 - číst sloupeček slabiky s písmenem M

Mám opravené testy M - sčítání do 5. Test vám s důvěrou pošlu na prohlédnutí, musí se mi však vrátit zpět. Testy musím mít uložené. Ráda vám je pošlu, ale pokud se mi nevrátí, nezbývá, než že další budete mít  jen k nahlédnutí při třídních schůzkách. Děkuji za pochopení.

(Nemám ještě 2X přihlášku na školu v přírodě.)

Dnes bylo na návštěvě ve třídě morčátko Ermík, děkujeme Míše a p. Kšírové, děti si to opět užily.

 

8.11.

DÚ: Slabikář str. 10 - číst slabiky dole - bedýnky na ovoce, AJ - prac. sešit - dopsat číslice str. 13

Některé přihlášky na ŠVP se mi ještě nedostaly zpět.

Dnes jsme se věnovali Kočičí zahradě. Hrála jsem dětem představení, kde mohly prožít pocity kočičky, které se někdo směje za to, že něco neumí. Děti reagovaly hezky a s porozuměním.

Děkujeme moc Jolance a p. Stehlíkové za návštěvu dalšího zvířátka. Byl u nás potkan - Sisinka. Vzbudil zájem i z jiných tříd, stejně jako králíček Sněhulák.

V pondělí budeme mít morče, přinese jej Míša s maminkou. Děkujeme.

Přeji všem hezký víkend.

 

7.11.

DÚ: není

Děti potřebují obalený slabikář, opatřete jej prosím cedulkou se jménem.

Děti přinesou domů přihlášky na ŠVP. Nezapomeňte prosím podepsané zítra poslat zpět. Děkuji.

 

6.11.

: M - 36/4 - dopočítá pouze ten, kdo úlohu nedokončil

Zítra si všichni přinesou SLABIKÁŘ. (Máme plné ruce práce, abychom četli nejlépe, jak je v našich silách. Proto jsem letos vynechala slavnostní předávání slabikáře. Musela bych některé hodiny výuky věnovat na nácvik slavnosti, děti ale potřebují využít maximum času k učení.)

Králíček ve třídě působil na děti uklidňujícím způsobem, děti si po správné odpovědi mohly jít při hodině králíčka pohladit, o přestávce byl nebývalý klid, opravdu braly na králíčka ohledy. Paní Čtrnáctá je ochotná králíčka zase někdy přinést. Kluci jej hlídali, hlasité děti napomínali. Děkujeme p. Čtrnácté, Samíkovi a Matýskovi.

 

5.11.

DÚ: ŽA str. 81 číst - u červeného bodu

Kdo má doma plyšovou hračku - kočičku, může si ji zítra přinést do školy. Budeme si hrát divadlo a vysvětlovat pomocí kočiček vztahové problémy mezi dětmi.

Zítra budou mít děti ve třídě živého králíčka. Požádala jsem paní Čtrnáctou o tuto laskavost. Králíček bude ve třídě jen za předpokladu, že bude přestávka klidnější než obvykle. Děti to vědí, jestliže situaci zvládnou, můžeme mít na návštěvě další zvířátko. V opačném případě bude čekat králíček v klidu v kabinetu.

Info pro nepřítomné:

M - str 36/ 1,2

ŽA - str.80, 81/zelený a modrý puntík

Prv - sstr 24/2,  str. 25 - pouze pojmenovat povolání

 

4.11.

DÚ: ŽA - str.87 - poslední čtení s písmenem Y

Požádám vás o platby fotografií.

Zítra děti potřebují na ČJ herní figurku a kostku.

Třídní schůzky budou 21.11. v 17.00h.

Ve středu 6.11. normálně učíme, stávka na naší škole není.

27.11. jedeme do divadla Minaret - O Rusalce

 

1.11.

DÚ: ŽA - psát str. 75

V pondělí  prosím o platbu za foto (nebo převodem - lísteček o potvrzení platby). Fotky některých dvojic už děti také mají. Soubor fotografií je za 270.- Kč, jedna fotka dvojice za 35,-Kč. Děkuji.

Ve čtvrtek měly děti ve škole přednášku o třídění odpadů - viz aktuality.

Dnes děti ochotně pomáhaly s úpravou hrobu pana řídícího Posledníka. V rámci našich časových i jiných možností jsme s dětmi udělaly maximum.

 

V pátek jdeme s prvňáčky uctít k opuštěnému starému hrobu památku p. řídícího učitele Posledníka a jeho rodinu.

Řídící učitel Antonín Posledník

Učitel Antonín Posledník nastoupil jako řídící učitel po Janu Mattesovi, který zemřel po těžké nemoci. Působil v hudlické škole od roku 1875 do roku 1904. A. Posledník začal psát roku 1879 kroniku tehdejší trojtřídní školy.  Učil zde Antonín Posledník ml., není to nikde psáno, ale pravděpodobně syn pana řídícího. Řídící učitel byl členem školní rady, která byla zvolena v Hudlicích poprvé. V té době vznikly v obci dva čtenářské spolky, hasičský sbor, spolek vojenských vysloužilců a Sokol. Učitelé tehdy učili většinou každý školní rok na jiné škole. I po roce 1990 se na škole vystřídalo mnoho učitelů. Mezi učiteli je jmenovaná i dcera řídícího pana učitele A. Posledníka Eleonora Posledníková. Na hrobě A. Posledníka stojí psáno: Rodina Posledníková: Josefa Posledníková - choť řídícího učitele 1831 - 1902, řídící učitel Antonín Posledník 1827 - 1905, učitelka Ela Posledníková 1856 - 1933. Všimla jsem si, že manželé umřeli oba 25.10., jen 3 roky po sobě. (Dcera 10.10.) A my jsme 24.10. zcela náhodně šly s dětmi 4. třídy poprvé na jejich hrob, abychom uctily jejich památku, protože hrob je opuštěn. Děti nasbíraly kaštany a šípky, tuto podzimní mísu položily na zaplevený hrob, napsaly text s poděkováním. Dnes jsme s dětmi text a věnec, který zakoupila p. ředitelka (ozdobily jej děti při naší výtvarné výchově srdíčky) položily na hrob. Zítra s dětmi první třídy položíme na hrob kytici sušených květů ze zahrady, zapálíme svíčku, kterou zakoupila škola. Ráda přidávám další svíčku. Když si vzpomenete, můžete se také přidat. Hrob je však plný plevele. Motyčku beru, výsledek je nejistý, bude  to k nevytahání. Obec však ochotně slíbila pomoc, rychle to nebude. (Zcela pochopitelně, práce je nyní víc než dost.) Víte-li někdo něco více o panu řídícím, budeme rádi, když se o informaci podělíte. Čtete-li info ve čtvrtek, můžete dát dětem rukavice, budou je potřebovat na vytahání plevele. Děkujeme.

 

31.10.

DÚ: ŽA - číst SMALPOUEI  - kdo jíž četl, procvičuje již přečtené

Některý prvňáček si neodnesl krabici s novými sešity a namalovanými obrázky. Nepodařilo se zjistit které, protože to samo neví. Takže komu výše zmíněné chybí, prosím, odneste si krabici domů. Děti dostaly minulý pátek i jejich výrobek -housenky z listů, které si měly odnést, aby se nezaprášily.  Kdo zapomněl,  již je nemá, v prachu stavby se již musely vyhodit.

Zítra půjdu s dětmi na hrob p. učitele řídícího Posledníka. Položíme za školu kytičku sušeného kvítí, kterou přinesu ze zahrady. Budeme si povídat o významu uctění památky lidí, kteří již nejsou mezi námi. Zítra budu i já na těchto stránkách sdílnější s informacemi k p. učiteli. Vzpomenete-li si, můžete i vy přinést na jeho hrob svíčku, kytičku. Hrob je na hřbitově v Hudlicích, na levé straně, má vysoký černý náhrobek - rodina Posledníkova. Děkujeme.

 

25.10.

DÚ: ŽA - číst SMALPOUE - str. 87, dobrovolně lze číst odstavec další, kde je navíc písmeno I

Prosím ve čtvrtek o podpis a odevzdání podepsaného odstřihnutého info lístečku o zahájení přístavby školy.

Děti přijdou do školy ve čtvrtek.

Přeji všem krásné prázdniny.

 

24.10.

DÚ: ŽA - str.69, vystřihnout všechny varianty I.

Dnes nás navštívil fotograf z Berounského deníku. Budu vás informovat, ve kterém čísle najdete fotografii prvňáčků.

Zitra odpada sportovni krouzek.

 

Vážení rodiče, ve středu 23. 10. 2019 nebude keramika.

22.10.

DÚ: ŽA str. 66 u modrého puntíku

Dětem chodícím na keramiku jsem vrátila poplatek v celé výši, tj. 200,-Kč. Kroužek se bohužel z důvodu stavebních prací ruší. Keramická místnost nebude k dispozici. Děkujeme za pochopení.

Zítra je výlet.

 

21.10.

DÚ: ŽA - str.63

vystřihnout písmeno E ve všech variantách.

Děkuji rodičům za okamžitou platbu za výlet.

28.10. až 30.10. Nejdou děti do školy (Státní svátek a podzimní prázdniny) Ředitelské volno naše škola va zbytku týdne nemá, je třeba dny šetřit na případné využití volna během plánované dostavby školy.

 

18.10.

DÚ: ŽA  dopsat stránku -ve středu jedeme na výlet do ZOO a Dinoparku. Děti mají u sebe info ílstek. Prosím platbu uskutečnit nejlépe v pondělí, kdo platí převodem, stačí lístek vložit do notýsku pod přední obal notýsku. Souhlas vyplnít a prosím odevzdat.

Děti dostaly knižní katalog, můžete si objednat knihu - na str. 46 a 47 - vyplněné přinést vychovatelce A. Pechové. atelce Platbu děti prředávají vychovatelce s lístkem.

AJ - zaměřuji se především na komunikaci, proto se může stát, že všechna cvičení (omalovánky) v pracovním sešitu nebudou záměrně vyplněna. Věnuji se prioritám.

Všem přeji krásný víkend.

 

17.10.

DÚ: ŽA - psát tiskací U.

Zítra není sportovní kroužek.

 

16.10.

DÚ: ŽA - str.82 - psát S, M

Zítra se fotíme.

Zítra zkouším první dobrovolníky z básničky.

Koncert trval 1 h, bylo to moc hezké. Děti slyšely a poznávaly písničky z pohádek, zpívaly dokonce kánon, učily se rozeznávat druhy fléten. Některé děti nám samostatně zazpívaly.

 

15.10.

DÚ: ŽA - str.87 - SMALPOU

Zítra potřebuji od dětí doplatit 50,-Kč za koncert. Prosím o podepsání věty vzadu v notýsku. Věta zní takto: Všichni žáci byli poučeni o tom, co je psychická a fyzická šikana. Žáci poučení porozuměli. Děkuji.

Dnes jsme se opět věnovali tématu chování dětí, zaměřeno bylo na šikanu. Budeme se o tomto tématu bavit i nadále.

Ráno jsem hodinu začala meditací, děti "plavaly" s delfínky, hezky se potom zklidnily a soustředily na práci.

14.10.

: ŽA - čtení str. 86 - SMALPO - budu zkoušet

Vystřihnot všechna U.

Báseň Lesní studánka - zkouším ve čtvrtek, první na řadu půjdou dobrovolní zájemci. Učíme se básničku i ve škole, děti ji téměř umí, stačí doladit. Kdo ztratil list s textem, ať se přihlásí, dostane další kopii.

Ve středu 16.10. budeme mít u nás ve třídě výchovný koncert pro všechny žáky školy. Prosím o zaplacení 50,- Kč. Tentokrát bude lepší neposílat peníze převodem.

Ve čtvrtek 17.10. proběhne fotografování žáků

Copyright © 2010-2020 Základní škola Hudlice
Developed by Kinet