Francie

Hudlická škola na výletě ve francouzské Provence 12. září 2023 v úterý večer jsme odjížděli na 6 dní do Francie, do Provence. Jeli žáci ze druhého stupně. První den jsme ve Francii navštívili velmi starou památku - most Pont du Gard, což je největší římský akvadukt v Evropě, který zásoboval vodou město Nimes. Večer jsme se ubytovali v hotelu Face West v Avignonu. Večeřeli jsme v malé restauraci nedaleko ubytování - zde si každý mohl vybrat, co mu chutná. Další dny jsme navštívili Avignon: Prošli jsme se po Avignonském mostě a viděli jsme papežský palác Palais des Papes. Projeli jsme Národní park Camargue, kde jsme viděli plameňáky, černé býky a bílé koně. Dojeli jsme až ke Středozemnímu moři, kde jsme se zchladili ve vlnách, hledali mušle a stavěli stavby z písku. Navštívili jsme i hrad Baux de Provence a světelnou show v bývalém lomu. Typická pole s levandulí byla již posekaná, ale to nevadilo, nakoupili jsme si spoustu levandulových suvenýrů. V Seaquariu (mořském akváriu) jsme pozorovali žraloky, lachtany, ryby a jiné mořské živočichy. V poledne 17. 9. nás skvělí řidiči dovezli zpátky do Hudlic. I přes dlouhou cestu jsme si výlet do zahraničí moc užili a doufáme, že se nám naskytne další takováto cesta za dobrodružstvím! Eliška Sklenářová, Markéta Matějovská, Julie Pechová, Karolína Potočková, Tereza Vlášková, Tereza Honková (žákyně 2. stupně)