Informace ze školní jídelny

Vážení rodiče,

při sestavování vyváženého a pestrého jídelníčku bereme na zřetel doporučení týkající se výběru vhodných potravin, a toho, jak často bychom měli jednotlivé potraviny do jídelníčku zařazovat.

Poskytujeme vašim dětem zdravé a optimálně vyvážené stravování (při sestavování jídelního lístku přísně hlídáme  spotřebu tuku, cukrů, mléka, mléčných výrobků, masa, ryb, zeleniny a ovoce).

Vaříme moderně a udržujeme si vysoký hygienický standard (vybavenost kuchyně je na špičkové úrovni, jídla připravujeme z větší části v konvektomatu, který umožňuje vaření v páře, smažení na minimu tuku a to vše šetrně tak, aby se v potravinách uchovalo co nejvíce vitamínů a minerálů). Naše kuchařky vaří chutně a jsou příjemné na své strávníky. Největší odměnou pro ně je prázdný talíř a úsměv na spokojené tváře dětí.

M. Luláková a A. Karczmarková